i5 4670K Sistem

SALİH İLKER

Hectopat
Arkadaşlar, Aercool X1 Predator 550W/ MSI Z87-G43 Intel LGA 1150/ İ5 4670K/ Corsair Vengeance 8GB(2x4GB)/ Sandisk Extreme II 240GB 2.5/ Akasa InterConnect Pro 6 Adet USB / 1 x SAMSUNG 24X SH-224D
bileşenleri ile bir sistem toplayacağım.

Sistem tavsiyelerini kurcalayarak toplamaya çalıştım bilgisayarı, şimdilik iş için kullanacağım dolayısıyla, hızlı çalışması yeterli. Ekran kartını daha sonra (Power Color R9 280X) satın alırım diye düşünüyorum. Teknobiyotik"den sistemin siparişini verip, ekran kartını daha sonra bir fırsat ya da kampanya bulduğumda alsam diyorum. (bir kaç ay zaten oyun oynayamayacak kadar yoğun olacağım) Sorularım; sistem dengeli midir, yaptığım mantıklı mıdır, İ54670K grafik yongası iş için yeterli midir? Bu arada muhasebeciyim sistemi zorlayacak herhangi bir program kullanmıyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Salih Bey, gayet güzel fakat OC yapmıyorsanız, o anakart ve işlemciye ihtiyacınız yok. Bütçe belirtirseniz daha iyi bir sistem toplayabiliriz.

Selamlar, O.C gerekmiyorsa;

i5 4570,
h81 yonga setli anakart,
2x4 kit 8 gb ram
1 tb 7200 rpm sabit disk,
120 gb ssd,
Cooler Master RC-K380 600W

Böyle bir sistem kurup, ( R9 290 TRI-X OC ) ekran kartı ile kombinasyon yapılabilir. Böyle bir sistem yeterlidir, O.C gerektirmeyen programlar kullanmıyorsanız. Bütçenizi söylerseniz daha iyi sistemler toplanabilir.

İstediğim 2.000-2.500 tl bir maliyet ile potansiyeli olan bir bilgisayar toplayıp, ekran kartına şimdiden para vermemek çünkü
haziran-temmuza kadar çalışma dönemindeyim, oyun oynayamayacağım, daha sonra 500-1.000 tl daha harcayabilirim. (ekran kartı soğutucu,vb). Tabi ki ekonomik alternatifler var ise tercih ederim.

OC hiç yapmadım, oyunlar dışında sistemi yüksek kapasitede kullanmayacağım.

Çok teşekkürler

- - - Güncellendi - - -

İstediğim 2.000-2.500 tl bir maliyet ile potansiyeli olan bir bilgisayar toplayıp, ekran kartına şimdiden para vermemek çünkü
haziran-temmuza kadar çalışma dönemindeyim, oyun oynayamayacağım, daha sonra 500-1.000 tl daha harcayabilirim. (ekran kartı soğutucu,vb). Tabi ki ekonomik alternatifler var ise tercih ederim.

OC hiç yapmadım, oyunlar dışında sistemi yüksek kapasitede kullanmayacağım.

Çok teşekkürler

@Salih Bey öncelikle hangi programları kullanacağımıza karar verelim. Eğer normal Word , Excel ise yapacağınız işlemler o zaman ben ileri ki bütçeyle beraber 3500 TL yapıyorum ve ona göre topluyorum.

VATAN COMPUTER - ZOTAC - GTX780 Ti AMP! GDDR5 3GB 384Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kart 1.987 TL
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Solid State Disk 282 TL
VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk 172 TL
VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Mod 249 TL
http://www.vatanbilgisayar.com/bilgisayar-kasasi/thermaltake-vn470b1w2e-commander-700w--pencereli-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=60888 306 TL
VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart 256 TL
VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm 309 TL

Toplam %30 indirim dahil ile : 3561TL

Eğer toplam 3685 TL olmasını ister iseniz

VATAN COMPUTER - AMD - FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 32nm 433 TL

alıp sisteme ileride daha çok e.kartı upgrade yapma şansınız olabilir. Gerçi GTX780Ti olduğu için upgrade'e (eğer Ultra takıntınız yok ise) 4-5 sene kadar dayanır. Zaten o zamana kadar DDR5, FX86xx, i9 7xxx serisi gibi çok üst seriler çıkacağı için yeni bir makine toplar onla yola devam edersiniz.

Sayın Syper, sistem öneriniz için çok teşekkürler, yalnız dediğim gibi ekran kartını daha sonra almayı düşünüyorum, halihazırda
kullandığım bir ekran kartı yok, ekran kartını alana kadar bu sistem çalışabilir mi? Bu arada kullandığım programlar office, teamviewer
ve online çalışan muhasebe yazılımları.

Burak Tüzün'ün topladığı sistemi alın, gayet iyi olmuş. Ancak kasayı o kadar üst seviye seçmenin pek bir anlamı yok, 200R gibi kaliteli, küçük kasalara yönelin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı