i5 4670K Sistem

tayfuntako

Hectopat
  • Anakart: Msi Z87-G45 Gaming LGA 1150 3000 Mhz (O.C)
  • İşlemci: İntel i5 4670k 3.4 Ghz
  • Cooler Master X6 İntel CPU Cooler 120 mm
  • Ekran kartı: Sapphire R9 290X Tri-X 4 Gb 512 bit (O.C)
  • Ram: Gskill Ripjaws 4 gb 1600 Mhz
  • Psu: Xigmatek Vector S 750W 80+ Silver Stealth Technology Modüler
  • Kasa: Xigmatek Talon
  • Klavye: A4tech X7 G800v Gaming
  • Mouse: A4tech X7 Gaming
  • Görüntü: Lg 42LA640S Full Hd Tv.

qq2Bmd.jpg

p4YPoo.jpg

JLE2kn.jpg

ml8L1Y.jpg

Arkadaşlar sistemim böyle. Şuan kullanıyorum acaba eklemem gereken başka parça var mıdır?

Not: Kasayı yeni aldım. Aslında önerdiğiniz kasa Haf'ı alacaktım fakat ekran kartı içine sığmadı. Z11 alayım dedim onada sığmadı, bende bunu almak zorunda kaldım. Ama iyikide bunu almışım. Tek kelimeyle mükemmel. İçinde ki Psu'yu görünce şok oldum zaten. Herkese tavsiye ederim.

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin şekil yolumdan çekil. :D Birde o kasa hemen yamuluyor demişti, Recep abi keşke birde 400R'da deneseydin kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amin kardeşim. Senden bir şey rica etsem. Kasadan bahsedebilir misin? İçinde üst tarafta fan geliyor mu? Kasa sağlam mı, çelik mi ?
Cevap verirsen sevinirim. Kasa alacağım bu kasa ve bir kaç kasa arasında kararsız kaldım.:)

Ben kaynakçılık yapıyorum. İşim metalle demirle olduğu için malzemeden biraz anlarım. Bu kasayı yamulta bilmen için en az 3 metreden aşağı atman lazım, çekiçle vurman lazım. Kısacası kasaya dayak atman lazım. Ben aldığımda kasanın arka egzoz fanı 140 mm beyaz ledli çıktı, çokta güzel bence. Ön tarafında HDD ve SSD'nin bulunduğu kısımda (paylaştığım resimlerde dikkat ederseniz göreceksiniz.) 200mm çapında beyaz ledli fanı var muhteşem. Hdd yuvalarına SSD için ayar çekebiliyorsun, kabloları saklaya biliyorsun , fazla kablolalrı PSU Modüler olduğu için çıkarıp takabiliyorsun duruma göre , PSU'dan bahsetmeye gerek yok görünce şok olacaksınız. Kısacası bu kasa harika. Üste fan takılan kısımda fansız çıkıyor kutudan onu siz alacaksınız. Herkese tavsiyedir hava akışı serinlik sessizlik herşey bu kasada. Eski kasada BF4 oynarken fanlar hızlandığı için ses çıkmaya başlıyordu. Bu kasayı aldım oyun esnasında çalışıyor mu diye göz atıp ses çıkıyormu diye kulağımı kasaya dayıyorum!

Hocam çok teşekkür ederim. Güle güle kullanın.

Hocam ilk resimde ekran kartının üzerinden kablo gidiyor. İşlemci kablosu sanırım. Kısa mı geldi de oradan mı geçirdiniz ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı