i5 4690K 2060S veya 2060 ile darboğaz yapar mı?

2K monitör alırsam bu sorun ortadan kalkar mı ? Cevabınız doğrultusunda monitörü ve ekran kartını alıcam.
1- Elinizde 1080P monitör varsa bence sadece 1650S veya benzer güçte bir kart alıp keyfinize bakın.

2- Yok ben oyunları 2K oynayım dersen RTX 2060 ve 2K monitör de alabilirsin, sorun olmaz.

Uyarımı yapayım iki türlü de yaklaşık aynı FPS değerlerini alırsınız. İki seçeneğin farkı oyunu 2 kat daha yüksek çözünürlükte oynamanız olur.

1- Elinizde 1080P monitör varsa bence sadece 1650S veya benzer güçte bir kart alıp keyfinize bakın.

2- Yok ben oyunları 2K oynayım dersen RTX 2060 ve 2K monitör de alabilirsin, sorun olmaz.

Uyarımı yapayım iki türlü de yaklaşık aynı FPS değerlerini alırsınız. İki seçeneğin farkı oyunu 2 kat daha yüksek çözünürlükte oynamanız olur.
Düşüncem 4-5 sene beni idare etsin yeter. Cyberpunk gibi oyunları oynama heveslisi değilim. Cs,overwatch,valorant,lol yani bilgisayarı çok zorlamaycak oyunlar oynuyorum. Hertürlü elimden para çıkacak. En azından sağlam olsun istiyorum. İşlemciyi de seneye değiştirebilirim.

Düşüncem 4-5 sene beni idare etsin yeter. Cyberpunk gibi oyunları oynama heveslisi değilim. Cs,overwatch,valorant,lol yani bilgisayarı çok zorlamaycak oyunlar oynuyorum. Her türlü elimden para çıkacak. En azından sağlam olsun istiyorum. İşlemciyi de seneye değiştirebilirim.
Anakartın Z serisi ise iyi bir OC ile 1080P çözünürlükte RTX 2060 ile darboğazı minimum düzeye çekip seneye işlemci de değiştirebilirsin. Bu da bir seçenek.

Yeni konular

Geri
Yukarı