i5 4690K GTX 1060 sistem oyunlarda FPS düşüşü oluyor

batesol55

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim i5 4690K işlemci, 4x2 GB RAM ve GTX 1060 6 GB (sonradan ekledim) ekran kartlı. Windows 10 kullanıyorum. Oynadığım oyun sayısı ise az. Valorant, PUBG ve Sea of Thieves. Valorant'ta diğer oyunlar kadar olmasa da PUBG ve Sea of Thieves oyunlarında FPS eskisi kadar yüksek değil (darboğaz olduğu için) ve sık sık drop yiyorum. Valorant'ta ise 1080p, doku hariç her ayar düşük (belki ekran kartına yük bindirir diye dokuyu yükseltmiştim fakat işe yaramadı) ve 100-150 arası FPS alıyorum. 1-2 dakikada bir drop giriyor. Şimdi ben bu sisteme Windows 8.1 yüklesem, işlemcisinin termal macununu yenilesem ve 4 GB daha RAM ekleyip (eski model bulabilir miyim bilmiyorum) 240 GB SSD alsam masrafa değer bir artış olur mu?

Teşekkürler. O zaman ben RAM ve SSD eklemeleri yapayım. Bir de sorum var. Ben valorantta 120hz oynamak istediğimde olmuyor. Masaüstü ve monitör ayarlarında 120hz gözüküyor fakat oyun grafik ayarlarında 144hz gösteriyor. MSI Optik G24 kullanıyorum.

Teşekkürler. O zaman ben RAM ve SSD eklemeleri yapayım. Bir de sorum var. Ben valorantta 120hz oynamak istediğimde olmuyor. Masaüstü ve monitör ayarlarında 120hz gözüküyor fakat oyun grafik ayarlarında 144hz gösteriyor. MSI Optik G24 kullanıyorum.
Kullandığın kablo ile alakalı sanırım.

Geri
Yukarı