i5 4690k İşlemci Voltajı Nedir?

Enes ŞEN

Hectopat
Daha fazla  
pc11.jpg
@Recep Baltaş . Abi bende İ5 4690k işlemci var. H81 GAMER anakarta takılı daha önce konu açmıştım ısınma sorunu ile ilgili onu bir nebze hallettim işlemci boost hızı 4.4 GHz'ye çıkıyordu. Bilgisayarcım BIOS'tan bir şeyleri auto yaptı düzeldi şuan en fazla 3.9 GHz'çıkıyor. Bilgisayarcıya gitmeden önce CPU çekirdek voltajı 1.265 ti. Ama eve gelince fark ettim ki voltaj değerim düzelmemiş. Birazcık düşmüş fakat araştırdığımda yinede bu değerin fazla olduğunu gördüm. Yardımcı olur musun?

Not: Overclock yapılmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.265 çok yüksek bir değer değil. Biraz kuruntu yapıyorsunuz sanırım. :) İçinizin rahat olmasını istiyorsanız BIOS pilini çıkarıp 2 DK sonra takın. BIOS ayarlarınız sıfırlanacaktır.

1.265 çok yüksek bir değer değil. Biraz kuruntu yapıyorsunuz sanırım. :) İçinizin rahat olmasını istiyorsanız BIOS pilini çıkarıp 2 DK sonra takın. BIOS ayarlarınız sıfırlanacaktır.
Aynen sistemim yeni olduğu için biraz kuruntu yapıyorum galiba. Yukarıda açıkladığım durumdan sonra voltaj 1.265'ten 1.999 düştü ama aynı işlemciyi kullanan başka sistemlere baktığımda onların 0.956 olduğunu gördüm. Yorumun için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı