i5 4690k sistem tavsiyesi

Null.0_0

Hectopat
Daha fazla  
Anakart:MSI Z97 PC Mate Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

İşlemci:Intel Core i5 4690K Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

Ekran kartı:Asus R9 380 STRIX GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

RAM:GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 1,5V Dual Kit Ram

Kasa:XIGMATEK SHOCKWAVE VEKTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

HDD:WD 2.5" 500GB Scorpio Black SATA 3.0 7200Rpm 32MB Notebook Disk

SSD:Corsair 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)

Toplamak istediğim bilgisayarın belirledigim parçaları bunlar .
1- Sizce sistem nasıl ?
2- Sistemi overclock yapmayı düşünüyorum, güç ünitesi yeterli olur mu overclocktan sonra ?
3- Overclock yaptıktan sonra sistemi stabil tutacak bir soğutucu önerir misiniz ?
4- Kasa sistemi içinde barındırabilecek büyüklükte mi ?

Anakartı msı gamıng 5 yapın , Ekran kartı GTX 970 alın. RAM 8 GB yeterli. Kasa markası olarak Corsair , Cooler Master gibi markalardan alın. Bu yazdığım sistemi ben kullanıyorum memnunum. Son olarak HDD 1 TB alın.

Son düzenleme:
Anakartı msı gamıng 5 yapın , Ekran kartı GTX 970 alın. RAM 8 GB yeterli. Kasa markası olarak Corsair , Cooler Master gibi markalardan alın. Bu yazdığım sistemi ben kullanıyorum memnunum. Son olarak HDD 1 TB alın.
Dediğin parçaları alınca fiyat çok uçuk oluyor. Monitör , optik okuyucu klavye mouse falan hepsi dahil verebileceğim para 5000.

Keşke şu dolar uçmadan önce bende toplasaydım :( . Dediğin anakartı sisteme dahil ettim, hesapladım her şey dahil sistem 4520 ye denk geldi . Şu kasa sistemi içinde barindirabilecek buyuklukte mi onuda öğrenirsem bir sorunum kalmayacak.

Son düzenleme:
O zaman anladığım kadarıyla ebat olarak spec 02 ile aynı olduğundan sıkıntı çıkmaz kasaya sistemi yerleştirmede doğru mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı