i5 4690K ve GTX 960 sistem uyumlu mu?

Cinafer

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu sistemi almayı düşünüyorum, parçalar arası herhangi bir uyumluluk sorunu olma riski var mıdır?

Birde sıvı soğutma kullanıcam işlemci için, corsair h110 sızdırma gibi bir sorun olmaz değil mi arkadaşlar ? Güvenli midir, sizce ?

EYpLOq.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumluluk sorunu yok ama anakartı çok yüksek ve pahalı model seçmişsin. MSI Gaming 3 tarzı bir anakart alıp geri kalan paraya GTX 970 almalısın. Güç kaynağı da bu sistem için çok fazla. Corsair H100 kapalı devre su soğutma olduğu için o sorunları yaşamazsın.

V750de cızırtı sorunu var (çoğu zaman), Maximus VII Hero iddiasındaysan minimum 970 al, H110 yerine ya ekran kartını yükselt, ya da işlemciyi. Tavsiyem 4690k+Gigabyte Z97X Gaming 5 + Gigabyte G1 Gaming 970 ya da Asus 970. Soğutucu olarak İstersel H80i al, ama hava soğutma da işini görür (Hyper 212 Evo).

Peki güç kaynağı öneriniz varmıdır, vatanda olsa seasonic, alıcamda yok malesef, birde corsair'in hx850i'var çok beğendim ama çokta pahalı,sizce me yapmalıyım.

O işlemci için en ideal hız 4,5-4,6ghz. Bunun içinde 4+4 yani 4 fazlı ve 4 doublere sahip bir anakart yeterli olur. Msi z97 gaming 3 veya gaming 5 ideal bu sistem için. Soğutmaya gelirsek 100-150 lira arası hava soğutmalar yeterli. Artan bütçe ile gtx 970 ve ssd eklenebilir sisteme. Psu için corsair vs650 rahat rahat yeter. Zaten 2-3 sene overclock ihityacı duymazsınız çünkü 4690k'yı stok hızda zorlayacak tek gpulu bir ekran kartı yok. Fakat 2-3 sene sonra çıkabilir tabiki.

O işlemci için en ideal hız 4,5-4,6ghz. Bunun içinde 4+4 yani 4 fazlı ve 4 doublere sahip bir anakart yeterli olur. Msi z97 gaming 3 veya gaming 5 ideal bu sistem için. Soğutmaya gelirsek 100-150 lira arası hava soğutmalar yeterli. Artan bütçe ile gtx 970 ve ssd eklenebilir sisteme. Psu için corsair vs650 rahat rahat yeter. Zaten 2-3 sene overclock ihityacı duymazsınız çünkü 4690k'yı stok hızda zorlayacak tek gpulu bir ekran kartı yok. Fakat 2-3 sene sonra çıkabilir tabiki.
Cevabınız için çok teşekkürler, elimde, kasa, sıvı soğutma, ssd, hdd' mevcut.
Bu parçaları yaklaşık 4-5'ay önce almıştım.Amaç ddr4, sistem toplamaktı ama istediğim gibi gitmedi, o yüzden kasa, sıvı soğutma vs. En iyisinden, kasa olarak cosmos ıı, sıvı soğutma olarak, corsair h110, bu bağlamda iyi parçalar olsun istiyorum ama şuan ki bütçemi'de geçmemesi lazım, faz olayına gelirsek, ilerde arkadaşımdaki 4790k' ile üstüne 100-150'tl vererek takas yapabilirim, çünkü kendisi o.c nedir bilmiyor, çarpan kilidi açık işlemci almış, bu nedenle, hero vıı, anakartı tercih ettim, güç kaynağına gelirsek aslında benim için çok önemlidir, o yüzden corsair rm 750 tercih edicem gibi .

Güç kaynağı önemliyse, EVGA G2 850w al. RM serisi TX in yenilenmiş hali, TX ler baya çektirdi bana. RMda ayrıca 0 RPM özelliğini durdurma tuşu yok, kapasitörler G2 den daha kötü.

Güç kaynağı önemliyse, EVGA G2 850w al. RM serisi TX in yenilenmiş hali, TX ler baya çektirdi bana. RMda ayrıca 0 RPM özelliğini durdurma tuşu yok, kapasitörler G2 den daha kötü.
Açıkçası parçaları vatan bilgisayar'dan alıcam hepsi aynı yerden olsun istiyorum, şuan rm serisi fiyatı açısından'da iyi gibi geldi ama bilmiyorum, bütçeyide çok geçmemesi gerekli zamet olmazsa benim için vatanbilgisayar' sitesinden güç kaynaklarına bi göz atabilirmisiniz acaba.Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı