i5-5200U sistem CS:GO gibi oyunlarda 1 FPS'e düşüp düzeliyor

İşletim sistemi
Windows 10

ahmetr691

Hectopat
Yer
Soul Society
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 aydır oyun oynarken oyun bir anda 1 FPS'e düşüyor, sonra düzeliyor ama bu çok can sıkmaya başladı. Özellikle de online oyunlarda CS:GO, Valorant ve LoL gibi. Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözerim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bilgisayarım Laptop marka model: Dell Inspirson 3300 gibi bir şeydi
PC özellikleri:
  • İşlemci: Intel(R)Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.20GHz
  • Yüklü Bellek(RAM):12, 00GB
  • Sistem Türü: 64 Bit İşletim Sistemi, X64 tabanlı işlemci
  • Windows 10 Pro
  • 40GB Boş Depolama
  • Intel(R) HD Graphics 5500
  • NVIDIA GeForce 920M

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 aydır oyun oynarken oyun bir anda 1 FPS'e düşüyor, sonra düzeliyor ama bu çok can sıkmaya başladı. Özellikle de Online oyunlarda CS:GO, Valorant ve LoL gibi. Bunun sebebi ne olabilir? Nasıl çözerim? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bilgisayarım Laptop marka model: Dell Inspirson 3300 gibi bir şeydi
PC özellikleri:
  • İşlemci: Intel(R)Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.20GHz
  • Yüklü Bellek(RAM):12, 00GB
  • Sistem Türü: 64 Bit İşletim Sistemi, X64 tabanlı işlemci
  • Windows 10 Pro
  • 40GB Boş Depolama
  • Intel(R) HD Graphics 5500
  • NVIDIA GeForce 920M

Isınma sorunu olabilir mii?

Sistemde HDD mi var SSD mi? Bende bu sorunu yaşadığımda SDD'ye geçtim ve sorun düzeldi. Ek olarak oynarken ısı ne durumda? Isı kaynaklı değilse muhtemelen HDD kaynaklıdır.

Oyun ayarlarınız neler optimize ayarları.
Sistemde HDD mi var SSD mi? Bende bu sorunu yaşadığımda SDD'ye geçtim ve sorun düzeldi. Ek olarak oynarken ısı ne durumda? Isı kaynaklı değilse muhtemelen HDD kaynaklıdır.
HDD var ama sanırım sorun ısınma ile alakalı çünkü oyun oynarken arkada opera discord vs. de açık oluyor ısınmayı çözmeye çalışacağım olmazsa SSD taktırmayı da denerim hepinize teşekkürler.

ram kullanımını arttır
Nasıl yapabilirim manuel olarak ?

HDD var ama sanırım sorun ısınma ile alakalı çünkü oyun oynarken arkada opera discord vs. de açık oluyor ısınmayı çözmeye çalışacağım olmazsa SSD taktırmayı da denerim hepinize teşekkürler.

Nasıl yapabilirim manuel olarak ?
yüksek ayarlarda oynuyorsan daha çok kullanımı arttırman lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı