i5-5200u sistem mavi ekran hatası

ErenCeylan

Hectopat
Daha fazla  
Laptopuma giriş yaptıktan yaklaşık 5 dakika sonra ekran kartı ile ilgili bir uyarı geliyor(resmini aşağıya koyacağım) ve 20 dakika falan sonra da mavi ekran veriyor.
Sistem: Intel HD Graphics 5500 ekran kartı.
4 GB RAM.
Intel Core i5-5200u CPU 2.20GHz 64 Bit işlemci
Windows 10

Ekran kartı uyarısı: Ekran Kartı hatası.png
Minidump dosyaları: Minidump.rar

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra NVIDIA sitesinden ekran kartının sürücüsünü indireceksin.

DDU.

Sürücüyü bu siteden bulup indireceksin. Ekran kartı sürücünü bulamıyorsan söyle yardım edeyim.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Windows 10 sürümün eski. Windows 10 sürümünü güncelle. Windows güncelleştirmesi var mı diye kontrol et. Güncelleştirme var ise yap.

Memtest86 testi yap ve sonuçlarını paylaş.
Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

Ethernet adaptörün var ise donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncellemen lazım. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra NVIDIA sitesinden ekran kartının sürücüsünü indireceksin.

DDU.

Sürücüyü bu siteden bulup indireceksin. Ekran kartı sürücünü bulamıyorsan söyle yardım edeyim.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Windows 10 sürümün eski. Windows 10 sürümünü güncelle. Windows güncelleştirmesi var mı diye kontrol et. Güncelleştirme var ise yap.

Memtest86 testi yap ve sonuçlarını paylaş.
Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı

Ethernet adaptörün var ise donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.
Memtest86 hariç her şeyi yaptım, yeni bir mavi ekran hatası aldım onu da atıyorum memtesti de yapacağım.

Minidump: Minidump2.rar

Yeni konular

Geri
Yukarı