i5-6200U ile programlama yapılabilir mi?

jackedward

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Merhabalar, ASUS X555U laptop ile programlama ve uygulama geliştirme yapılabilir mi? Visual Studio, Android Studio, Unity gibi uygulamaları kullanacağım.

• Intel i5 6200U işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 2 GB NVIDIA GT940M ekran kartı.
  • SSD depolama.

8GB RAM ile bu programları kullanman zor olur. Zaten Unity ile Visual Studio'yu aynı anda açarsan işlerin çok zorlaşacak. Visual Studio yerine VSCode gibi alternatiflere yönel, Unity'i başka editörlerle kullan, Android Studio kullanırken arkada başka bir şey açık olmasın; o zaman kullanabilirsin.

Yapılabilir ama Unity'deki RAM kullanımına bağlı oyunun içerisinde çok fazla RAM gerektiren şeyler yaptırırsan Visual Studio sıkıntı çıkarabilir ama fazla ileri düzey şeyler yapmayacaksan sorun yaşamazsın.

8GB RAM ile bu programları kullanman zor olur. Zaten Unity ile Visual Studio'yu aynı anda açarsan işlerin çok zorlaşacak. Visual Studio yerine VSCode gibi alternatiflere yönel, Unity'i başka editörlerle kullan, Android Studio kullanırken arkada başka bir şey açık olmasın; o zaman kullanabilirsin.
Tamam hocam sağolun mecbur idare edeceğim. Yüksek özellikli laptop alamıyorum malûm her şey çok pahalı
Yapılabilir ama Unity'deki RAM kullanımına bağlı oyunun içerisinde çok fazla RAM gerektiren şeyler yaptırırsan Visual Studio sıkıntı çıkarabilir ama fazla ileri düzey şeyler yapmayacaksan sorun yaşamazsın.
Yok hocam normal programlar yapıyoruz idare ettirir umarım.

Tamam hocam sağolun mecbur idare edeceğim. Yüksek özellikli laptop alamıyorum malûm her şey çok pahalı
Eğer programlamaya ilgiliyseniz daha düşük sistem gereksinimli projeler edinebilirsiniz hocam. Temeliniz yoksa veya zayıfsa C, Python falan öğrenin, en azından bilgisayar alıncaya kadar. Kulağa çok acımasız bir tavsiye gibi gelse de malum Türkiye şartlarında yapacak bir şey yok. Ben de 1 seneye kadar Sublime Text'i zar zor açan bilgisayarımla idare ediyordum.

Eğer programlamaya ilgiliyseniz daha düşük sistem gereksinimli projeler edinebilirsiniz hocam. Temeliniz yoksa veya zayıfsa C, Python falan öğrenin, en azından bilgisayar alıncaya kadar. Kulağa çok acımasız bir tavsiye gibi gelse de malum Türkiye şartlarında yapacak bir şey yok. Ben de 1 seneye kadar sublime Text'i zar zor açan bilgisayarımla idare ediyordum.

Bilgisayar programcılığı okuyorum mecburen C#,Java gibi diller üzerinden çalışıyoruz. Umarım her şey düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı