i5 6200U laptop Valorant'ta 30 FPS veriyor

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selam. Bu sabah kasamın 3 parçasını garantiye yolladım. Elimde HP G3 430 ProBook var. Intel i5 6200U işlemci Intel HD 520 grafik ve 8 GB RAM var. Fakat Valorant minimum değerleri karşılamasına rağmen 30FPS zor oynuyorum. Yeni formatlandı laptop bu arada. Quick CPU üzerinden ayarları maksimuma aldım fakat en düşük çözünürlükte bile 60FPS göremiyorum. Yardım edebilecek var mı? İnternette ki videoların genelinde yapılanları yaptım. FPS ayarı yapmayı vs biliyorum fakat 30FPS zor oynuyorum oyunu. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlışıkla CPU'nun içindeki grafik işlemcisi ile açıyor olabilir misiniz? Yeni farkettim HD520 zaten i5 6200u'nun kartıymış.

RAM çift kanal mı değil mi ilk önce o önemli. İkinci husus ise HD Graphics 530 ile 520 aynı segmentte olduğundan Windows 8.1 sürücüsü yüklerseniz ve çift kanal raminizin var olduğunu sayarsak 90 FPS'e kadar FPS alabiliyorsunuz.

RAM çift kanal mı değil mi ilk önce o önemli. İkinci husus ise HD Graphics 530 ile 520 aynı segmentte olduğundan Windows 8.1 sürücüsü yüklerseniz ve çift kanal raminizin var olduğunu sayarsak 90 FPS'e kadar FPS alabiliyorsunuz.

RAM tek kanal. Bu dediğiniz sürücüyü yüklersem aynı etkiyi gösterir mi? Gösterirse nereden indiriyorum?

Bir tane YouTube kanalı
İ3 6100U işlemci
Intel hd graphics 520

2x8 ram ile 35 ile 70 arası alıyordu.

Link
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin değerlerin de normal yani.

RAM tek kanal. Bu dediğiniz sürücüyü yüklersem aynı etkiyi gösterir mi? Gösterirse nereden indiriyorum?

Bu siteye girip sürücülerden 15.45 olanı seçip indirin. Daha sonra DCH sürücüsünü kaldırıp bunu yükleyin. Eski panel geliyor zaten.

Bu siteye girip sürücülerden 15.45 olanı seçip indirin. Daha sonra DCH sürücüsünü kaldırıp bunu yükleyin. Eski panel geliyor zaten.

Bu site 6100 için ama sıkıntı olmaz değil mi?
Birde eski DCH sürücüsünü ddu ile kaldırmam gerekiyor değil mi?

Bu site 6100 için ama sıkıntı olmaz değil mi?
Bir de eski DCH sürücüsünü DDU ile kaldırmam gerekiyor değil mi?

Evet doğrudur da 6100 için diye bir mantık çok saçma. 6. nesil i3, i5, i7 fark etmeksizin mobil ve masaüstü işlemcilerinin hepsinde destekler.(K adına emin değilim) Hem eski bilgisayarımdaki deneyimimle söylüyorum hem okuduğum bölümün etkisiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı