i5 6400 Sistem Güç Kesildikten Sonra Çalışmıyor

biadsiz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.
MSI H110M Pro-VD anakart.
i5 6400 işlemci.
Corsair valueselect DDR4 2133 MHz RAM.
Corsair VS450 PSU
Sistem streste değil iken bir anda güç kesildi. Ne yaptı isem açamadım. İlk önce sorun PSU'da sandım boşta çalıştı sonrasında başka bir sistemde denedim çalıştı. Aşırı akım koruması dolayısı ile asıl sistemde PSU çalışmıyor (ne büyük nimet). Elimde anakart, islemci, RAM üçgeni var. Tahminimce anakart ama bundan nasıl emin olabilirim? İşlemci zor ihtimaldir diye onu es geçiyorum. RAM olmadan anakart çalışmıyor ise anakartta sorun diyebilir miyim? Şayet eski bir sistemde RAM'leri çıkarıp denediğim de CPU fanı çalışıyor.

PSU'yu PC olmadan da deneyebilirsiniz.
Sisteme bağlıyken de anakart üzerindeki Power Switch pinlerine dokunup deneyebilirsiniz.

Merhaba.
MSI H110M Pro-VD anakart.
i5 6400 işlemci.
Corsair valueselect DDR4 2133 MHz RAM.
Corsair VS450 PSU.
Sistem streste değil iken bir anda güç kesildi. Ne yaptı isem açamadım. İlk önce sorun PSU'da sandım boşta çalıştı sonrasında başka bir sistemde denedim çalıştı. Aşırı akım koruması dolayısı ile asıl sistemde PSU çalışmıyor (ne büyük nimet). Elimde anakart, islemci, RAM üçgeni var. Tahminimce anakart ama bundan nasıl emin olabilirim? İşlemci zor ihtimaldir diye onu es geçiyorum. RAM olmadan anakart çalışmıyor ise anakartta sorun diyebilir miyim? Şayet eski bir sistemde RAM'leri çıkarıp denediğim de CPU fanı çalışıyor.

Anlarsın ama kesin değil bir bilgisayarcıya götürüp sorunu anlamak en doğrusudur hocam. Geçmiş olsun.

PSU'da sorun olmadığından eminim, RAM takılı olmadığında anakarta güç gidip fanı çalıştırması analartta özgü bir şey mi oradan anlayabilir miyim? RAM'i test etmek için.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı