i5 6400 Tabanlı Sistem Toplama

Ahmet Kirdim

Kilopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • Asus GTX 960 2 GB ya da 4 GB
  • i5 6400
  • Kingston 16 GB (2x8) 1600 MHz
  • (Uygun fiyatlı sorun çıkarmayacak bir anakart önerirseniz sevinirim)
  • Seagate 1 TB 7200 rpm 64 MB ST1000DM003
  • (Uygun fiyatlı Full HD 19"-23" arası, Asus, LG, Samsung monitör önerirseniz sevinirim)
  • (Kasa tercih etmedim önerilerinizi yazabilirsiniz en az 600w düşünüyorum)

Anakart micro atx, mini ıtx, atx olarak ayrılıyormuş, hangisini tercih etmeliyim? İlk defa PC toplayacağım ve fazla bir şey bilmiyorum. Açık bir dil kullanırsanız sevinirim, teşekkürler.
(Başka toplama kasa önerisi fotoğrafı atmayın lütfen yukarıda belirtmiş olduğum sorulara cevap vermeniz yardımcı olacaktır)

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart olarak B150M Bazooka alabilirsiniz, Monitör ViewSonic VA2261 öneririm, kasa biraz zevk meselesidir ama Zalman R1 600LE'yi düşünebilirsiniz. Anakartta boyutun performansa bir etkisi yoktur bu, boyu sizin nasıl bir sistem toplicağınıza göre değişir.

Daha önce bilgisayar toplamadı iseniz bırakın biz önerelim gereken şeyleri siz yukarıda bayağı bir karıştırmışsınız ne yapmak istediğinizi. İlk olarak bütçenizi yazın. Ben ve diğer arkadaşlarım zaten size en iyi olacak sistemi önerecekler siz bizim önerilerimiz arasında tercih yaparsınız. Fiyatı maksimum tutmaya çalışın yani taş çatlasın çıkabileceğiniz bir rakam söyleyin güzel bir sistem önerelim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı