i5 6400 ve GTX 1650 Battlefield V'te darboğaz yapıyor

Ripipi

Hectopat
Merhaba Technopat forum üyeleri bu hafta içi Zotac GTX 1650 OC 4 GB aldım. i5 6400 işlemcim var almadan önce çok düşündüm darboğaz yapar mı diye birçok yerde araştırdım birçok Benchmark videosuna baktım benimle aynı sistem özellikleri olan videolarda anlık FPS düşüşü yaşanmıyordu buna güvenerek ekran kartını aldım. Taktığım gün bilgisayarımda bulunan birkaç oyunda test ettim GTA 5, Valorant vb. bunlarda herhangi bir darboğaz söz konusu değildi. Buna güvenerek Battlefield 5 indirdim ve oyun neredeyse oynanmıyor. Anlık FPS düşüşleri bir anda donmalar geri gelmemeler ne ararsanız var. Sadece Battlefield 5'de olup olmadığını test etmek için Watch Dogs 2 gibi güçlü olduğunu düşündüğüm bir oyunda test etmek istedim ve sonuç hüsran. CPU %100 GPU %48 Low ayarlarda da 30 FPS Ultra ayarlarda da 30 FPS sizce ne yaparak bu sorunu çözebilirim? Forumda birkaç konuya göz attım darboğaz hakkında bazı arkadaşlar format atarak çözmüş sorunu ama sanırım onlarınki darboğaz değil. Anlamadım en sonunda sizlere konu açarak sorma yolunu seçtim. Yardım eder misiniz?

Sistem özelliklerim:
i5 6400.
GTX 1650 OC 4 GB.
8 GB RAM.
MSI MS-7A65.

Watch Dogs 2 darboğaz resim:
WD2.png

Dikey eşitleme(V-Sync) açık olabilir mi?
Oyun çözünürlüğün 1920X1080 mi?
açık değil
Ekran çözünürlüğünüz nedir?
1920:1080
Evet, bir darboğaz var. Çözünürlüğü arttırıp oyun ayarlarını yükseltebilirsiniz. Ayrıca V-Sync ayarını kapatın.
tekrar deneyeceğim yarın sonuçları yazarım teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

RenderDevice.RenderAheadLimit 0 - (default value) - 99 % GPU Usage | 95-100 % CPU Usage.
RenderDevice.RenderAheadLimit 2 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.
RenderDevice.RenderAheadLimit 3 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.

Bu komutları deneyiniz.

Merhaba Technopat forum üyeleri bu hafta içi Zotac GTX 1650 OC 4 GB aldım. i5 6400 işlemcim var almadan önce çok düşündüm darboğaz yapar mı diye birçok yerde araştırdım birçok Benchmark videosuna baktım benimle aynı sistem özellikleri olan videolarda anlık FPS düşüşü yaşanmıyordu buna güvenerek ekran kartını aldım. Taktığım gün bilgisayarımda bulunan birkaç oyunda test ettim GTA 5, Valorant vb. bunlarda herhangi bir darboğaz söz konusu değildi. Buna güvenerek Battlefield 5 indirdim ve oyun neredeyse oynanmıyor. Anlık FPS düşüşleri bir anda donmalar geri gelmemeler ne ararsanız var. Sadece Battlefield 5'de olup olmadığını test etmek için Watch Dogs 2 gibi güçlü olduğunu düşündüğüm bir oyunda test etmek istedim ve sonuç hüsran. CPU %100 GPU %48 Low ayarlarda da 30 FPS Ultra ayarlarda da 30 FPS sizce ne yaparak bu sorunu çözebilirim? Forumda birkaç konuya göz attım darboğaz hakkında bazı arkadaşlar format atarak çözmüş sorunu ama sanırım onlarınki darboğaz değil. Anlamadım en sonunda sizlere konu açarak sorma yolunu seçtim. Yardım eder misiniz?

Sistem özelliklerim:
i5 6400.
GTX 1650 OC 4 GB.
8 GB RAM.
MSI MS-7A65.

Watch Dogs 2 darboğaz resim: Eki Görüntüle 675222

RAM kullanımı sınırda 16GB RAM bi nebze rahatlatabilir. Battlefield 5'i Multiplayer mi oynadınız? Multiplayer oynadıysanız ve ayarlar en düşükse darboğaz olur oyun işlemcileri sömürüyo özellikle 64 kişilik haritalarda çok güçlü bi işlemci gerekiyo ekran kartının &99 kullanılması için, imkanınız varsa işlemciyi satıp i7 6700 ve ya 6700K almaya calısın GTX 1650'ı rahatlıkla besler tüm oyunlarda.

RAM kullanımı sınırda 16 GB RAM bir nebze rahatlatabilir. Battlefield 5'i Multiplayer mi oynadınız? Multiplayer oynadıysanız ve ayarlar en düşükse darboğaz olur oyun işlemcileri sömürüyor özellikle 64 kişilik haritalarda çok güçlü bir işlemci gerekiyor ekran kartının &99 kullanılması için, imkanınız varsa işlemciyi satıp i7 6700 veya 6700K almaya calısın GTX 1650'ı rahatlıkla besler tüm oyunlarda.

Evet multiplayer fakat hikaye modunda da darboğaz söz konusuydu.

RenderDevice. RenderAheadLimit 0 - (default Value) - 99 % GPU Usage | 95-100 % CPU Usage.
RenderDevice. RenderAheadLimit 2 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.
RenderDevice. RenderAheadLimit 3 - 99 % GPU Usage | 70-85 % CPU usage.

Bu komutları deneyiniz.

Tam olarak nereye yazmam gerekiyor, CMD mi?
V-Sync kapalı bir şekilde ayarları Ultra'ya aldım arka planda herhangi bir uygulama açık olmamasına rağmen sağ üstte gördüğünüz gibi RAM uyarısı veriyor darboğaz sorununu çözdüm herhangi bir takılma drop vb. söz konusu değil fakat 30 FPS üzerine çıkmıyor sanırım bu da RAM'den dolayı oluyor. Biri aydınlatabilir mi?

Dosya Ekleri

• darboğaz bi tık çözüm.png
    darboğaz bi tık çözüm.png
    861,8 KB · Görüntüleme: 63

Yeni konular

Geri
Yukarı