i5 6400 ve R9 390 sistem için 900 TL kule tipi soğutucu önerisi

Bourdain

Hectopat
Sistemim ısındığından dolayı soğutucu almaya karar verdim. Sıvı soğutma sistemleri kasamın üst kısmına sığmadığından dolayı kule tipi almaya karar verdim. PF240 alacaktım fakat ölçüleri kasama uymadı ben ölçtüğümde. 800-900 TL bütçem var, buna uygun kule tipi soğutucu almak istiyorum. Sistemim aşağıdaki gibi:

Kasa: Xigmatek assasin Black Edition Tauro 80 Plus 700W MidT ATX
Anakart: MSI Z270 SLI Plus (bu diğer anakartım yandıktan sonra almıştım sorun yok şu an oyun oynamadığım için güzel çalışıyor)
İşlemci: i5 6400 SKylake
Ekran kartı: AMD Sapphire Nitro Tri-X OC R9 390 512 Bit 8 GB DX12
RAM: Kingston HyperX 8 GB 2x4 3200MHz DDR4

Bu sisteme 800-900 TL kule tipi soğutucu çok mu ütopik kaçar acaba yoksa normal midir? Bu sisteme daha önceki konumda SilverStone PF240 önermiştiniz aynı bütçeye o yüzden ben de yine aynı bütçeye uygun bir kule tipi soğutucu almak istedim aynı performansta olsun diye. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
900TL neredeyse işlemcinizden pahalı, 200-300TL civarına kule tipi almak bence daha mantıklı olur.
Yanına bir de kaliteli bir termal macun alırsınız. İşlemciniz şu anki fan ile kaç dereceleri görüyor?

Bence de o islemciye 900 TL`lik sogutucu almak cok mantiksiz olur. Sogutucu konusunda ise pek bilgim olmadigindan yanlis bir urun onermek istemem fakat arkadaslar 300-400 TL bandinda guzel urunler onerecektir sana.

Sistemim ısındığından dolayı soğutucu almaya karar verdim. Sıvı soğutma sistemleri kasamın üst kısmına sığmadığından dolayı kule tipi almaya karar verdim. PF240 alacaktım fakat ölçüleri kasama uymadı ben ölçtüğümde. 800-900 TL bütçem var, buna uygun kule tipi soğutucu almak istiyorum. Sistemim aşağıdaki gibi:

Kasa: Xigmatek assasin Black Edition Tauro 80 Plus 700W MidT ATX
Anakart: MSI Z270 SLI Plus (bu diğer anakartım yandıktan sonra almıştım sorun yok şu an oyun oynamadığım için güzel çalışıyor)
İşlemci: i5 6400 SKylake
Ekran kartı: AMD Sapphire Nitro Tri-X OC R9 390 512 Bit 8 GB DX12
RAM: Kingston HyperX 8 GB 2x4 3200MHz DDR4

Bu sisteme 800-900 TL kule tipi soğutucu çok mu ütopik kaçar acaba yoksa normal midir? Bu sisteme daha önceki konumda SilverStone PF240 önermiştiniz aynı bütçeye o yüzden ben de yine aynı bütçeye uygun bir kule tipi soğutucu almak istedim aynı performansta olsun diye. Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam 900 TL bütçeniz varsa işlemci değiştirin direk i7 6700 Falan alın elinizdekini de satar ona soğutucu alırsınız.

900TL neredeyse işlemcinizden pahalı, 200-300TL civarına kule tipi almak bence daha mantıklı olur.
Yanına bir de kaliteli bir termal macun alırsınız. İşlemciniz şu anki fan ile kaç dereceleri görüyor?
AIDA 64 ile teste soktuğumda 2 dakikada 75-77 dereceleri görüyor cpu, gpu ise 85 derece civarı
Hocam 900 TL bütçeniz varsa işlemci değiştirin direk i7 6700 Falan alın elinizdekini de satar ona soğutucu alırsınız.
Kule tipi soğutucu yerine işlemcini satıp 6. nesil k ibareli bir işlemci almanı öneririm.
Hocam 900 TL'ye bulamadım i7 işlemci. İkinci elden bahsediyorsanız eğer bulaşmak istemiyorum hiç.
900 TL'lik soğutucu gereksiz olur bu sisteme ID-COOLING SE-224-XT White 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat bu işini görür kalan paraya da elindeki RAM'ları 8x2 yapabilirsin.
Performans olarak iyi midir se-234 modeli var bir de aralarında çok fark var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı