i5-6402P sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

marvel67

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
TS240GSSD220S
Ekran kartı
AMD RX 470 4 GB
Anakart
MSI B150 GAMİNG M3
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-6402P CPU @ 2.80GHz 2.81 GH
Son zamanlarda çok fazla mavi ekran hatası almaya başladım yardım eder misiniz? Bilgisayar açılırken sadece alıyorum açıldıktan sonra reset veya kapatıp açtıktan sonra almıyorum.
Minidump dosyam minudup.rar

Memtest yapıp RAM'lerinde sorun var mı baktın mı mavi ekran hataları çoğunlukla RAM bozulmalarından oluyor ben de birçok mavi ekran hatası alıyordum bu şekilde çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sorun disk kaynaklı görünüyor.

Alınan hatalarda dosyaların Stack kısmında sürekli olarak NTFS vurgusu vardı.
Bu da dosya yönetim sisteminin ana dosyasına işaret ediyor.

Sizden sistemde kullanılan tüm disklere HD Tune ile "Quick Scan" kapalı şekilde "Error Scan" yapmanızı istiyorum.
Test sonuçlarının ekran görüntülerini buraya paylaşırsınız.

CrystalDiskInfo üzerinden de SMART verilerini paylaşırsanız sevinirim.

Sistemde B150 GAMING M3 ana kart ve i5-6402P işlemci bulunuyor, doğru mudur?
Memtest yapıp RAM'lerinde sorun var mı baktın mı mavi ekran hataları çoğunlukla RAM bozulmalarından oluyor ben de birçok mavi ekran hatası alıyordum bu şekilde çözdüm.
Çoğunlukla bu yönde hata çıkıp sizin buna yönelik çözüm sunmanız kullancıda da işe yarayacağı anlamına gelmiyor maalesef.
Her mavi ekran hatasının sebebi aynı değil, mümkünatı da yok.

Buyurun teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Evet sistemde B150 Gaming M3 anakart ve i5-6402P işlemci var.

Dosya Ekleri

• sss.png
    sss.png
    38,4 KB · Görüntüleme: 11
  • scaryt.png
    scaryt.png
    139,4 KB · Görüntüleme: 18
Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için garanti yok 2016 yılında burada yardım alarak topladım şu ana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim en azından ucuza kurtardık ekran kartı RAM olsaydı daha kötüydü acaba böyle kullansam alana kadar ekran kartı veya RAM'e sıkıntı çıkarır mı? Bir de bu sisteme göre fiyat performans olarak önerebileceğiniz bir SSD var mı?

Sıkıntı çıkartmaz ancak verileriniz bu sayılar daha da artarsa sıkıntılı bir duruma girer.

500GB için paranız varsa 870 EVO alın rahatınıza bakın derim.
Samsung SSD konusunda sıkıntılı bir marka değil.

@marvel67 bir dakika bekleyin.
Bir hata yapmışım.

Bayağı da yanlış bakmışım gözüme edeyim.
Sorun SSD'de değil, HDD'de.

Geri
Yukarı