i5 650, HD 6350 sıcaklıkları nasıl düşürürüm?

Heronn

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba kardeşimin masaüstü bilgisayarına yeni ekran kartı alacağım 100-150liralık nVidia tercihim ve şu sıcaklıkları nasıl düşürebilirim?

dsfghjkk-png.2789

Dosya Ekleri

• dsfghjkk.png
    dsfghjkk.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 411
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer garantin hala geçerli ise gönder değilse Chipset sıcak olabilir eğer yan panelinin üstünde delik varsa orayı kullanmalısın ve elindeki ekran kartının üst modeli Xfx Hd6570 Gddr3 1Gb/2.8Gb 128Bit Amd Radeon Dx11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar var bu ekran kartından çok daha fazla bir performans alman biraz zor fakat performans artışını hissetmen münkün.

Eğer Nvidia tarafına bakarsan Msi Gt630 Ddr3 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx 11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu fakat bundan yüksek oyun performansı alamazsın eğer tatmin edici bir performans istiyorsan gtx 750 ve üstüne bak derim eğer bütçeni yükseltebilirsen bu modeli tercih etmelisin Msi Gtx750 Twin Frozr Gaming Gddr5 1Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar.

Bence yapman gereken Fm2+ bir anakart alarak bir APU kullanmak.

Bilgisayar 6 yıllık ne garanti ne başka bir şey kaldı. Bilgisayarcıya götürsem ne kadara patlar?

Cok ısınıyor masaüstü benim. Laptop bile boştayken 40 derece.

Sıcaklıklar 3-4 aydır aynı. Bilgisayar çalışırken garip sesler geliyor. Fan sesinin yanında.

3 fan durmuş sanırım.

Dosya Ekleri

• erwerwer.png
    erwerwer.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 293
Hiç bilmiyorum. Anakart değişmesimi lazım. Speedfan kurcalarken alt alta 5fan seçili gösteriyordu.

Bilgisayar casper ondan pek saşırmıyorum. Ekran kartım yanmıştı. Kesin bu soğutma yetersizliğinden. Yerine dandik bir ekran kartı takmışlardı.

Para yok ki bu yaz kendi pc'mi yeneleyeceğim. 2.el masaüstümü alsam.
6yıl önce babam almıstı. Ben olsam hayatta casper almazdım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı