i5 650-HD 7700 Oyunlarda Düşük Performans

tevfiksarsal

Kilopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar sistem özelliklerim özetle:
  • ATI Radeon HD 7700
  • 4 GB DDR4 RAM
  • Intel i5 650 3.20 GHz
Ama en basit Witcher 2'yi bile oynayamıyorum. Just Cause 2 gibi eski oyunlarda dahi 20-30 FPS arası alıyorum, sıkıntıyı bir türlü çözemedim. Sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynadığın oyunlar orijinal mi?
Aida64 raporu paylaşın. Güncellemeleri kontrol edelim.
AIDA64 HTML Raporu Oluşturma Rehberi

Ayriyeten Witcher 2 optimizasyon sorunları olan bir oyun bazı ayarlar yapmanız gerekiyor. Eski olduğuna bakmayın. CD Projekt RED Engine oyun motorunu ilk deneyimleri olduğu için biraz sıkıntılar mevcut.

Sisteminde bir karmaşa başını almış gidiyor. Ayriyeten güncelleme dahi almayan bir İşletim sistemi kullanıyorsun. Aşağıdaki yöntemlere başlamadan sana kesinlikle Windows 10 Temiz kurulum(Format) ile geçmeni öneririm. Eğer Windows 7'de kalacağım diyorsan aşağıdaki çözümlere bak. Kesin sonuç bekleme.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Sistem başlangıcında adı sanı belirsiz bir sürü uygulama açılıyor. (Metin PVP Sunucu vb.)
Aşağıdaki programı yükleyip başlangıçta gereksiz programları kapat.
Autoruns for Windows - Windows Sysinternals

Aşağıdaki sürücüleri yükleyin.
Intel Chipset Sürücüsü - INF Update Utility
Realtek High Definition Audio Driver - Windows 10 64 Bit

Ekran kartı sürücü güncellemesi mevcut. Önce aşağıdaki rehbere göre Ekran kartı sürücü ve kalıntılarını kaldırın. Sonra verdiğim bağlantıdan en güncel sürücüyü yükleyin.
DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Desktop

Aşağıdaki uygulamaları kaldır.

* uTorrent - Güvenlik açıkları bulunuyor.
uTorrentin güvenlik açıkları tartışma konusu oldu
* Driver Booster - Yanlış yada eski sürücü yükleyebiliyor. IObit ürünüdür. Bu markanın ürünlerini önermiyoruz.
* Java 8 Update 121 - Daha güncel sürümü mevcut. En güncel sürücüsünü yükleyin. Bu sürümü kaldırın.
* Razer Cortex - İşletim sisteminde bulunan hizmetleri zorla kapatan bir uygulamadır. Sistemde sorunlara yol açıyor. Kullanmanı önermem.

Son olarak aşağıdaki bakım yönergelerini uygula.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Dipnot: Anakartın modelini Aida64 algılayamamış. CPU-Z yada DxDiag'dan kendin öğrenebilirsen marka ve modelini paylaş.

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz güncellemeleri yaparken bile Driver Booster tarzı uygulamalar kullandığım için sorunlarla karşılaştım. Bir an önce temiz bi Windows 10 kuracağım. CPU-Z uygulamasının verdiği anakart bilgisine de burdan bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı