Çözüldü i5 650 Sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brejyan

Decapat
Yer
🇹🇷
Daha fazla  
RAM
4x4 8gb Hyper Genesis 1600mhz
SSD veya HDD modeli
300gb HDD
Ekran kartı
MSİ r7 240 4gb
Anakart
p7h55 m
İşlemci
i5 650
Normalde oyunlarda normal FPS alıyordum bilgisayarı 2 3 ay açmadım ve çok şiddetli şekilde FPS düşüşü yaşadım, CS:GO 75-80FPS'den 10FPS Counter-Strike Source de 299 FPS, 45FPS PUBG mobilde 90FPS'den 23FPS artık. Dandik oyunlarda kasıyor ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Nasıl halledebilirim?

Termal macun yenileyerek ve fanı temizleyerek eğer gene çözülmezse mecbur undervolt yapacaksın.

Termal macun yenileyerek ve fanı temizleyerek eğer gene çözülmezse mecbur undervolt yapacaksın.
Fakat yüksek ihtimalle termal macun yenilersen ve fanı temizlersen düzelir.

Nasıl halledebilirim?
Eski bilgisayarımda da aynı sorun vardı içini temizlettirip macun yeniledim düzeldi drop filan girmiyordu.
Normalde oyunlarda normal FPS alıyordum bilgisayarı 2 3 ay açmadım ve çok şiddetli şekilde FPS düşüşü yaşadım, CS:GO 75-80FPS'den 10FPS Counter-Strike Source de 299 FPS, 45FPS PUBG mobilde 90FPS'den 23FPS artık. Dandik oyunlarda kasıyor ne yapmam lazım?
Oyundayken görev yöneticisinden sıcaklık değerini kontrol et eğer cihaz ısınırsa powerthrottlingden dolayı droplar olabilir.

Herhangi oyun olur mu?

Büyük ihtimalle sıcaklar yüksek olduğu için bu kadar yüksek bir düşüş yaşıyorsunuz. MSI Afterburner ile oyun içi ölçüm yapın ve fotoğraf atın.

1669738563486.png

En düşük ayarlarda CS: S işlemci fanı değiştirdim en son ondan kaynaklanır mı?

Son düzenleme:
Nasıl halledebilirim?

Fakat yüksek ihtimalle termal macun yenilersen ve fanı temizlersen düzelir.

Nasıl halledebilirim?
Eski bilgisayarımda da aynı sorun vardı içini temizlettirip macun yeniledim düzeldi drop filan girmiyordu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı