i5 650 sistemde oyun kapaniyor

Efe Albayrak

Centipat
Daha fazla  
RAM
8gb
SSD veya HDD modeli
240gb sata ssd
Ekran kartı
Afox gt 730 4gb 64bit
Anakart
Esonic h55 kel
İşlemci
İ5 650
Oyunlarda kendi kendine Alt Tab atiyor. Bir ana ekrana donup tekrar oyuna geliyor ve ekran tek renk olup kapaniyor. (i5 650, Afox GT 730 4 GB 64 Bit, Esonic H55kel, 8 GB RAM, 240GB SSD)Windows7 kurdum.

Pek kaliteli parçalar yok gibi. Özellikle de Esonic anakart. Alt tab atması virüs var gibi geldi ama görüntünün tek renk olup kapanması falan bana donanımsal bir problem var gibi de düşündürüyor. Her ihtimale karşı sağlam bir programla virüs taraması yapın, en azından virüs olma ihtimalini eleriz. Bana daha çok donanımsal gibi gelmekte.

Yani net bir şey demek zor ama ya virüs girdi ve virüsü atan kişi siznle danga geçiyor ya da anakartda bir problem olabilir.

Windows 7 yenimi kurdunuz?

Oyunlarda kendi kendine Alt Tab atiyor. Bir ana ekrana donup tekrar oyuna geliyor ve ekran tek renk olup kapaniyor. (i5 650, Afox GT 730 4 GB 64 Bit, Esonic H55kel, 8 GB RAM, 240GB SSD)Windows7 kurdum.
Öncelikle sürücülerinizi windows 7 ile uyumlu kurduğunzdan emin olun. Ekran kartınız kaliteli gözükmüyor. Sorun onda da olabilir

Benim laptopumda da ekran tek renk olup donuyor, Windows 11'e geçtikten sonra olmaya başladı. Sorunun kaynağının işlemciye fazla undervolt (aslında Windows 10'a göre daha az )yapmamdan dolayı olduğunu anladım. Eğer undervolt yapıyorsanız (pek sanmıyorum masaüstünde genelde overclock yapılıyor undervolt değil) dediğime bir bakın derim.

Büyük ihtimalle virüs dür.
Bir antivirüs programıyla tam tarama yapmanı öneririm.
Sorun devam ederse anakarttada problem olabilir.
Bir de yönetimsel araçlardan Windows bellek tanılamayı kullan. Belki çözülür.

Ekran Alıntısı.PNG

İşte bu... Turbox kokusu almak içimi azimle doldurdu. :D Virüs veya anakarttasorun olabilir.

Geri
Yukarı