İ5 6500 + MSI RX470 sisteme kasa ve monitör önerisi

İlk olarak RAM'lerini 2x8=16 GB tercih et.
Anakartınız MSİ B150M Bazooka al. 2500 TL üzerindeki sistemlerde H110 alma sakın.
Kasa olarak Zalman Z3 Plus ve güç kaynağı Aerocool KCAS 600W 80+ Bronze tercih edebilirsin.

Ucuz biseyler ariyorsan kasa ve psu yu ayri almaniz gerekiyor.
Deepcool smarter + zalman zm 500le
Raminizi tek 16gb yerine cift 8gb olarak alirsaniz dual channel kullanarak biraz daha fazla performans alirsiniz.
Msi h110i pro anakart iyi bi kart cok kucuk bende kullaniyorum ancak montaji cok zor oluyor m itx oldugu icin. Hemde diger h110 anakartlardan daha pahali.
Msi b150m pro-vdh dusunebilirsin.
Eger kasa olarak ugrasmak istemiyorsan direk zalman r1 600w kasayi almalisin

Destekledigi usb sayisi ve fsb hizi haricinde fark yok farki yaratan markalarin extra yerlestirdigi ozellikler mosfet ve chipset sogutuculari

Destekledigi usb sayisi ve fsb hizi haricinde fark yok farki yaratan markalarin extra yerlestirdigi ozellikler mosfet ve chipset sogutuculari
O zaman Asus, Msi B150'yi boşuna üretmiş! Adamlar neden gidip B150'ye para versin! Yönetici Mikail Fidan'in mesaji :
H110: PCI-e 3.0 > Ek PCI-e 3.0 Kontrolcüsü > Yonga Seti

B150'de ise:

B150: PCI-e 3.0 > Yonga Seti

H110'da yol uzadığından alınan performans yonga setinin bunu desteklediği kadar olmuyor.

Ben de H110 tercih etmek istediğim zaman süper moderatör bunu yazmişti :
Sıcaklık değeri sınırın belirli bir seviyeye üstüne ulaştığında CPU frekans düşürür biliyorsunuz. H110'da bu pek stabil değil. 6-7 saat CPU'yu %100 yoracak bir işlem yapma ihtiyacı duydunuz diyelim. Sistem stabilitesi bu noktada bozulacaktır. Performans düşüşleri yaşamanız muhtemel. H110 yongası, B150, H170 ve Z170 yongalarının en altında yer alır.

Başka bir itirazin yok herhalde!

Sistemde 1000 TL'yi ekran kartina veripte anakarta 200 TL verirsen sonun hazin olur. Sistem uyumlu düzgün olmali. Senin dediğine göre O.C yapmayan kişinin diğer anakartlari almasi gereksiz! Bunuda bilmiyorsan sen bir daha Technopat'a uğrama!

Son düzenleme:
Eyw kardes te biz malum elimizdekiyle en iyisini elde etmeye calisyoruz ozaman arkadas gitsin rx 460 alsin nede olsa orta seviye bir ekran karti ve b150 chipsetli bir anakart alsin nede olsa 1151 sokette orta seviye b150 dengeli bir sistem oluyor.

Ayrica pci express 2.0 ile 3.0 arasinda buyuk farklar var dogrudur. Ancak suanki en iyi ekran kartlarida pci express 2.0 in sinirlarina ulasamadi. Recep abi kac defa bundan bahsetti.

Ayrica ne bu ruzgar, technopata bir daha ugrama falan ben bu kadar yanlis konustugumu dusunmuyorum.

Eyw kardes te biz malum elimizdekiyle en iyisini elde etmeye calisyoruz ozaman arkadas gitsin rx 460 alsin nede olsa orta seviye bir ekran karti ve b150 chipsetli bir anakart alsin nede olsa 1151 sokette orta seviye b150 dengeli bir sistem oluyor.

Ayrica pci express 2.0 ile 3.0 arasinda buyuk farklar var dogrudur. Ancak suanki en iyi ekran kartlarida pci express 2.0 in sinirlarina ulasamadi. Recep abi kac defa bundan bahsetti.

Ayrica ne bu ruzgar, technopata bir daha ugrama falan ben bu kadar yanlis konustugumu dusunmuyorum.
RX 460 almasına gerk var mı? 60 TL daha veremez mi bu adam? Adam anlamak istemiyor. Git al o zaman bay bilen "@hasan.crcy"

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı