i5 6500 Sistem Toplama

Zippo

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle şunu belirteyim toplamak istediğim bilgisayar aslında üst seviye kategoride ancak bunun için şu an ve bir süre bütçe kısıtlı. Ben de bir süre idare edecek bir sistem toplamaya karar verdim çünkü şu anki laptop'ım MMORPG ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Merak edenler için oynadığım oyunun adı Blade & Soul. Tabii ki sadece bu oyuna yönelik bir sistem toplamıyorum. Ama öncelik bu oyunun CPU açlığını gidermek ve sonrasında genel ihtiyaçlar ve diğer modern oyunlar.

Dedim ki upgrade edilebilecek bir sistem toplayayım, zamanla üstüne koyarım. Bunun için OC özellikli anakart gerekiyor, öyle bir anakarta i3 6100 eklemeye gönlüm el vermiyor gidip daha iyi işlemci ekliyorum, gtx 960 alacağıma üstüne biraz daha koyup r9 380x alayım diyorum bu böyle devam ediyor ve sonunda uygun sistem dediğim proje 3000 TL'yi geçiyor. Bir çok sistem konusu gezdim, birçok örneği değerlendirdim ama gittikçe fiyat artıyor. :) En son saçma sapan bir sistem çıktı ortaya, ne bi süre götürsün ucuz olsun dediğim sistemi yapabildim ne de upgrade edilebilir orta seviye bi sistem.

Konunun kendisi gibi yazı da karışık oldu farkındayım okuyacaklara kolay gelsin şimdiden :)

Her türlü fikrinize açığım arkadaşlar ekleyeceğim sistemi de bir değerlendirin, bir de i3 6100'lı idarelik bir sistem varsa aklınızda, tamamen değiştirebilirim bu sistemi.

i5 6500.jpg

Alternatif olarak da bu sistemi topladım, sanırım bu şekilde alırım yakında. Bir sıkıntısı var mıdır?
i3 6100.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı