i5 6500 sisteme SSD ve RAM takviyesi

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar, sistemime SSD ve RAM takviyesi yapmak istiyorum (FPS artışı ve SSD sayesinde bir tık daha hızlı işlemler hedefliyorum) bunun için sizlerin değerli tavsiyelerinizi almak isterim.

Ayrıca birkaç sorum olacak cevaplarsanız beni gerçekten mutlu edersiniz.

SSD ve RAM takviyem FPS artışına neden olur mu, olursa ne kadar olur (FPS artışı istediğim oyun Valorant)
Sistemim yaklaşık 5 yıllık yeni parçalar takmak yerine ikinci ele yönelmek mantıklı olur mu? Yöneldim diyelim ikinci el SSD ve RAM almak mantıklı mı?
Sizce bilgisayarım ne kadar daha yaşar :D

Fotoğraf bilgisayarın alınma zamanına çok yakın ve anlayabileceğiniz üzere maalesef ki eski.
Monitör ektekinden farklı ve 144Hz.
Ekran kartı ASUS değil MSI.

Dosya Ekleri

• 15978542_580716952138078_199352120_n.jpg
    15978542_580716952138078_199352120_n.jpg
    41,1 KB · Görüntüleme: 37
Valorant'ta zaten düşük RAM kullanırken etkimetmeyecektir.
SSD ise daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.

Valorant'da aman aman bir FPS artışı beklemeyiniz sadece takılmalar ortadan kalkar.
İkinci el RAM belki alınabilir ama depolama birimlerini tavsiye etmem.

Aslına bakarsanız yeterli FPS zaten alıyorum fakat nadiren FPS'im 144 altına düşmekte bunun dışında yayın yapıyor ve video çekiyorum bu durumlarda FPS düşüşü yaşıyorum bunlar içindi.

2.el RAM hiç mantıklı değil, arıza çıkma ihtimali yüksek oluyor. Bütçeniz ne kadar? Ona göre öneririz.

Bütçem kısıtlı, elimdeki RAM CL15 yeni RAM'ler CL16 oluyor ve benim RAM'lerimle çalışmıyor sanırsam bundan ötürü mümkünse elimdekini satıp fiyat/performans açısından en iyisi olan 3200 veya 3000MHz 16 GB RAM geçmeyi düşünüyorum.

Valorant'ta zaten düşük RAM kullanırken etkimetmeyecektir.
SSD ise daha hızlı açılmasını sağlayacaktır.

Yayın ve videolarımda geçilen kareler saptanıyor SSD bunların çözümünde rol oynar mı acaba?

R9 380 artık çoğu oyunda yetersiz kalıyor. Yeni ekran kartı almanızı öneririm. Tabi eğer bulabilirseniz.🤣

Çok isterim fakat maalesef bütçem yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı