i5 6500 sisteme yükseltme tavsiyesi

Halihazırda elimde bu sistem var. 5000 TL ile yükseltme yapmaya çalışıyorum.

i5-6500
RX-470 Nitro
MSI Z170A Tomahawk
HyperX Fury 2x8 GB 2666 MHz
Samsung 750 EVO 120 GB
WD Blue 1 TB
Akasa Viper 600W 80+Bronze
Zalman Z3 Plus.

Bu sisteme R5 3600 + B450M-A PRO MAX (yaklaşık 2200 TL) şeklinde bir yükseltme yapılabilir mi? Geri kalan 2800 TL ile de ekran kartı almayı planlıyorum ama piyasanın durumu ortada. Genellikle işlemci ağırlıklı oyunlar oynuyorum o yüzden önceliğim o yönde. Eğer uyumluluk yönünden bir sıkıntı yoksa bu iki parçayı şuan alıp ekran kartı için beklemeyi düşünüyorum.

Hocam bence şu an için pek yükseltmeye gerek yok. Oyunlarda performans düşüklüğü mü yaşıyorsunuz? Ekran kartları almış başını gidiyor. RX 470 idare eder sizi bence 2-3 ay daha sonra ucuzlayınca 1660 Super veya biraz daha bütçe artırıp 3050Ti alırsınız.

Oyun için kullanılan sistemde şu şekilde yükseltme yapabilirsiniz. Arada render işim olur derseniz 3600 almak daha mantıklı.
Ekran kartı olarak beklemenizi öneririm 3050 gibi bir kart alabilirsiniz o parayla.

Hocam bence şu an için pek yükseltmeye gerek yok. Oyunlarda performans düşüklüğü mü yaşıyorsunuz? Ekran kartları almış başını gidiyor. RX 470 idare eder sizi bence 2-3 ay daha sonra ucuzlayınca 1660 Super veya biraz daha bütçe artırıp 3050Ti alırsınız.
Ekran kartı için acelem yok yazdım, istesem de alamam zaten şuan. Normalde özellikle işlemci ağırlıklı-ekran kartının fark ettirmeyeceği oyunlar oynuyorum, onun haricinde bile mesela BFV'de singleplayer ultrada 60 FPS oynatırken multiplayerda lowda droplar giriyor işlemciden dolayı. Tek veya çok çekirdek performansındaki %10-20 fark çok önemli.

Geri
Yukarı