i5 6600-GTX 660 sistem donuyor ve fan sesi yükseliyor

• Konuyu başlatan ayrx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 746

ayrx

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Herkese merhabalar L, bilgisayarımda normalde sıkıntı yok ancak bazen bir anda donuyor 3-4 saniye fan hızı yükseliyor bayağı. Ben kulaklık takılıyken duyuyorum sonra bir anda düzeliyor eski haline geliyor. Sebebi nedir? Bu sorun format attıktan sonra oldu.

i5 6500.
DDR4 8 GB RAM.
GTX660.
240SSD.

Ara da bana da oluyor konuyu takipteyim.

Ben Visual'ları sildim tek tek tekrar kuracağım kayıt defteri temizliği yapacağım DDU ile ekran kartı driverini kaldırıp tekrar kuracağım driverlerin hepsini sileceğim kısaca bir yerde çakışma yaptım bence bir de kasa içi temizliği yaparım hala aynısı olursa teste sokarım sistemi komple. Son çare temiz kurulum denerim. Ancak tam nerede hatam onu bir görebilsem çok iyi olacak.

Ben Visual'ları sildim tek tek tekrar kuracağım kayıt defteri temizliği yapacağım DDU ile ekran kartı driverini kaldırıp tekrar kuracağım driverlerin hepsini sileceğim kısaca bir yerde çakışma yaptım bence bir de kasa içi temizliği yaparım hala aynısı olursa teste sokarım sistemi komple. Son çare temiz kurulum denerim. Ancak tam nerede hatam onu bir görebilsem çok iyi olacak.
Kayıt defterinde oynama yapıyor musun?

Yükleme silme derken neyi kast ettiniz?

Oyun program vs
Oyun program vs.

1635018006708.png

Temizleme yapacağım bakalım.

Ben ayarlarımı filan yaptıktan sonra uygulamalar yanıt vermemeye başlıyordu kasadan ses yükseliyordu sonra geri susuyordu. Temiz kurulum yaptım ve fazla ayarlarla uğraşmadım sadece temelleri yaptım, performans için en küçük ayara kadar uğraşınca sorunlar çıkıyor.

Ben ayarlarımı falan yaptıktan sonra uygulamalar yanıt vermemeye başlıyordu kasadan ses yükseliyordu sonra geri susuyordu. Temiz kurulum yaptım ve fazla ayarlarla uğraşmadım sadece temelleri yaptım, performans için en küçük ayara kadar uğraşınca sorunlar çıkıyor.

Temiz kurulumda sorun yoktu yani performans iyileştirme yapınca mı sorun yaşadın.

Yeni konular

Geri
Yukarı