i5 6600 High Sierra kurulum aşamasında siyah ekranda takılma

Zatche

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
High Sierra OpenCore imajını indirdim. Gereken BIOS ayarlamalarını yaptım. Sistemime uygun olanı Config olarak ayarladım. Aşağıdaki görseldeki kısımda yarım saatten fazladır bekliyorum, herhangi bir değişiklik olmuyor. Burada takıldı.

20210304_171547.jpg

Sistemim:
Windows 10.
MSI b150.
Intel i5 6600.
MSI NVIDIA GTX 970.
8 GB RAM bellek.
Masaüstü.

Denedim sonuç yine görseldeki gibi maalesef.

20210304_184122.jpg

BIOS'da bir hata yapıyor olabilirim belki. Fast Boot kapalı fakat Secure Boot kısmını BIOS arayüzünde bulamıyorum. Tüm alt menüleri gezdim.
Fast Boot kısmı:

20210304_184646.jpg

Boot menüsü:

20210304_184626.jpg

Düzenleme: Yabancı bir kaynaktan araştırdım. Skylake'de bu sorunun oluşabildiğini, NVIDIA driverından kaynaklandığını ve alternatif bir driver ile çözülebileceği söylenmiş. Fakat o alternatif driverı edinsem bile imaja nasıl dahil edebilirim bilmiyorum.

Windows OS Configuration sekmesine geldiğim zaman UEFI/CSM diye 2 ayrılmıyor. Bir önceki mesajımın 2. fotoğrafında görebileceğiniz üzere:

Windows 8.1/10 WHQL Support Enabled/Disabled
Windows 7 Installiation Enabled/Disabled
MSI Fast Boot Enabled/Disabled
Fast Boot Enabled/Disabled

Seçenekleri var sadece. Ben yükleme yapmak için hepsini Disabled yapmıştım. Eğer Fast Boot kısmını Enabled yaparsam o zaman Secure Boot sekmesi ortaya çıkıyor. Bu şekilde de denedim yani Fast Boot Enabled Secure Boot Disabled. Sonuç yine aynı apfs_module_stop:1316 hatası.

Gönderdiğiniz dosyayı ise zipli şekilde indirdim. Zipten çıkarttım kendi USB belleğimdeki EFI klasörü ile değiştirdim. Yükleyicinin arayüzü değişti fakat aldığım hata değişmedi maalesef.

Kendisinden EFI rica etmeyi deneyebilirsiniz:

Geri
Yukarı