i5-6600 için ekran karti önerisi

1070/1660 Ti'a kadar birçok oyunda besler, zaten darboğaz yaşanacağı senaryolarda şu anki elinizdeki GTX 970'le de veya GTX 1050 Ti'la da ister istemez işlemci limitine yakalanacağından performansta ister istemez belli oranlarda kayıp yaşanır. Belirttiğim üzere maksimum RX5500XT veya GTX 1660/1070/1660 Ti seviyesi ekran kartları uç sınır.

Oynanılacak oyuna göre önden işlemci yükseltmeyi de düşünebilirsiniz.

1070/ 1660 Ti bu kartlar ikinci el için bile pahalılar. Alabilir ama çok gereksiz masraf yapmış olur.
Bence güncelleyecekseniz sistemi tamamen satıp guncelleyin. İşlemci degismeden olmaz.
Ama ekran kartları çok pahalı zaten bence idare edin derim.

İşlemciyi 10400F güncellemesi daha mantıklı olur bence ekran kartı almak yerine.

Bütçeye bakılmadan genel bir bilgi verdim, yoksa belirttiğiniz üzere biraz gereksiz pahalı o kartlar doğrudur.

Aslında sisteme 10400F ile güncellemesi GTX 970 ile beraber çok daha yüksek FPS almasını sağlayacaktır. Ekran kartı da değiştirmeye nazaran çok daha az para çıkacaktır cebinden.

Aslında sisteme 10400F ile güncellemesi GTX 970 ile beraber çok daha yüksek FPS almasını sağlayacaktır. Ekran kartı da değiştirmeye nazaran çok daha az para çıkacaktır cebinden.
Genel olarak olmasa da bazı işlemci canavarı oyunlarda belli oranlarda performans artışını hisseder, katılıyorum. Bana kalırsa ben de önden işlemci işini aradan çıkartıp, ekran kartı piyasası düzelince de 12G 3060 gibi bir GPU çeker keyfime bakardım :)

Genel olarak olmasa da bazı işlemci canavarı oyunlarda belli oranlarda performans artışını hisseder, katılıyorum. Bana kalırsa ben de önden işlemci işini aradan çıkartıp, ekran kartı piyasası düzelince de 12G 3060 gibi bir GPU çeker keyfime bakardım :)

Genel olarak her oyunda bunu hissedecektir. 6. nesil ile 10. nesil arasında çok büyük bir fark var.

OC yapılmış 6600K bile 10400F yaklaşmakta zorlanıyor bu videodan bakabilirsin. Arkadaşın OC yapma şansı da yok zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran karti, islemci ve anakarti degistiricem. Ekran karti piyasasinin duzelecegini hic sanmiyorum. O yuzden alip gecerim buyuk ihtimal. Tesekkurler

@Penetrator God , ben de zaten bazı işlemci odaklı oyunlarda biraz da olsa hisseder şeklinde belirttim. Ne bunlar mesela? BF5 Online'da Metro haritası veya Assassin's Creed Odyssey'de büyük ve kalabalık şehir içleri. Bunun gibi örnekler istisna örnekler zaten, i5-6600 + GTX 970 ikisiliyle GPU yükü odaklı birçok oyunda (piyasadaki oyunların %90 ve üstünü kapsayan dilim) sağlam performans alınabiliyor.

6600K da zamanına göre gayet başarılı bir işlemciydi ama o işlemciyle şu an bile GTX 1070'i 1080p'de cayır cayır besleyebilen bir sürü kişi var. Ayrıca videodaki arkadaşın testindeki ekran kartı da GTX 970 seviyesinde bir kart olamaz, en azından elde edilen FPS değerlerinden anlayabiliriz bunu. Neyse konuyu fazla dağıtmak da istemiyorum, arkadaşa ben de bütçesi varsa 10400F öneririm, yapacağı ekran kartı güncellemesi özellikle bu devirde çok gereksiz ve saçma olur zaten. Ben de buna katıldığımı önceki mesajımda belirttim zaten.

3060 alsam, hangi islemci ve ana kart almam lazim?

ayrica 3060 ilerisi icin uygun bir kart midir? oyunlari yuksek cozunurluklerde ( 4k ) gibi oynatir mi?

Geri
Yukarı