i5-6600 için soğutucusu önerisi

En güncel şu an 12. nesil.

Bunun için Z serisi pahalı bir anakart da alman lazım. Eğer maliyeti sorun değilse olabilir. AMD OC maliyeti tarafında eli daha güçlü konumda şu an. Güç yönetimi olarak da iyi.
yok biliyorum en güncelin 12. nesil olduğunu sadece örnek vermek için yazdım yine 600 lü olanı alırım diye, kasayı güncelleyeceğim zaman güzel bir anakart alacağım tabiki de, sadece şey için sordum ben oc yapana kadar(yani güzel bir sıvı soğutmaya geçene kadar) bir kaç ay kullanmak isterim şuan aldığım soğutucuyuda
internetten baktığım kadarıyla aynı şekilde review videolarında performansı güzel gibi hep iyi yorumları var bu modelin

ID-Cooling SE-224-XT White İşlemci Soğutucu​

Son düzenleme:
@Carceron

Eskiden daha F/P'yi. Fiyatı 329 TL falandı bunun. Dolar artınca bu da nasibini aldı tabii.

Hala performansı yüksek olan bir soğutucu olduğu gerçeğini değiştirmiyor, ama üzücü bu kadar zam yaşaması.

@Sir Benjamin
Sanırım bu modeli alacağım ama takmak için anakartı sökmem gerekiyor sanırsam değil mi?

Daha temiz ve açık çalışmak istersen demonte edebilirsin, ancak gerekli değil pek. Kasaya monteli şekilde de yapabilirsin.

Daha temiz ve açık çalışmak istersen demonte edebilirsin, ancak gerekli değil pek. Kasaya monteli şekilde de yapabilirsin.
bu video dakia 3:30 daki gibi takabileceğimi sanmıyorum benim anakartımdaki boşluklar o kadar geniş değilmiş gibi gelmişti bana

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ana kartım z170a gaming m3

Bu video dakika 3:30'daki gibi takabileceğimi sanmıyorum benim anakartımdaki boşluklar o kadar geniş değilmiş gibi gelmişti bana.

AMD bir anakarta montaj yapıyor, seninki Intel. Braketler farklı olduğundan montaj şemaları da farklı olur.

Eğer kendini montaj yaparken daha rahat hissedeceksen demonte et anakartı.

AMD bir anakarta montaj yapıyor, seninki Intel. Braketler farklı olduğundan montaj şemaları da farklı olur.

Eğer kendini montaj yaparken daha rahat hissedeceksen demonte et anakartı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bu video da 1151 sockete takım işlemi yapıyor dakika 3 civarında ve anakartın arkasından ayrı bir şey takıyor, onu takmak zorundayım galiba değil mi?

Bu videoda 1151 sokete takım işlemi yapıyor dakika 3 civarında ve anakartın arkasından ayrı bir şey takıyor, onu takmak zorundayım galiba değil mi?

Evet o arka braket gerekli. Yükseltme vidaları o braketten çıkıyor fark ettiysen.

Maalesef söküm takım işleminde çok tecrübeli değilim ama becerebilirim herhalde.

Zor bir şey değil, sadece zarar vermemeye bak. Yavaş yavaş oturaklı bir şekilde demonte işlemini yap.

1-) Önce anakartın 24 pin güç ve işlemci güç bağlantılarını sök (Bunu yapmadan önce sistemi kapat ve PSU'nun şalterini 0'a al).
2-) Ardından eğer Ethernet gibi kablolar takılı ise onu çıkar.
Opsiyonel 3-) PSU'nun kablosunu çıkar ve kasayı daha rahat çalışacağın bir şeye al.
Gerekli 3-) Kasayı yatır ve anakartın vidalarını doğru bir şekilde çıkar.
4-) Anakartı sağa sola vurmadan yavaşça yukarı çek ve altı sünger olan bir zemine yatır.
5-) Arka braketi tak.
6-) Bu maddeye kadar yaptığın tüm demonte işlemlerinin tersini yap, dikkatli bir şekilde.

Geri
Yukarı