i5-6600 için soğutucusu önerisi

Zor bir şey değil, sadece zarar vermemeye bak. Yavaş yavaş oturaklı bir şekilde demonte işlemini yap.

1-) Önce anakartın 24 pin güç ve işlemci güç bağlantılarını sök (Bunu yapmadan önce sistemi kapat ve PSU'nun şalterini 0'a al).
2-) Ardından eğer Ethernet gibi kablolar takılı ise onu çıkar.
Opsiyonel 3-) PSU'nun kablosunu çıkar ve kasayı daha rahat çalışacağın bir şeye al.
Gerekli 3-) Kasayı yatır ve anakartın vidalarını doğru bir şekilde çıkar.
4-) Anakartı sağa sola vurmadan yavaşça yukarı çek ve altı sünger olan bir zemine yatır.
5-) Arka braketi tak.
6-) Bu maddeye kadar yaptığın tüm demonte işlemlerinin tersini yap, dikkatli bir şekilde.
siparişi gerçekleştirdim n11 den 415 tlye siyah modelini aldım, yardımlarınız, zamanınız ve ilginiz için teşekkürler.

Siparişi gerçekleştirdim N11'den 415 TL'ye siyah modelini aldım, yardımlarınız, zamanınız ve ilginiz için teşekkürler.

Hayırlı olsun bakalım. Rica ederim :)

diğer modelleri arasında renk farkı dışında bir fark olduğunu sanmıyorum değil mi?, beyaz biraz fazla açık renk geldi rgb için de 200-300 lira vermeyi mantıklı bulmadım ondan siyahını tercih ettim.

Hayır, tek fark renk. Başka fark yok.

evet fan elime ulaştı ve takım işlemini gerçekleştirdim, anakartı sökmeden takabildim kasamın yapısı nedeniyle. fan beklediğimden çok çok daha performanslı çıktı, elbette benim işlemcim de çok güçlü bir işlemci olmamasıylada alakalı olabilir(i5-6600). fanı almadan önce en son 2 sene önce değiştirdiğim macunla ve stock fanlı halde kullanmaktaydım ve stres testlerine 75-78 derece aralığını görmekteydi işlemci. ürünü taktıktan sonra yaptığım (15dklik) stres testinde 48 derecenin üstüne çıkmadı ve idle(boşta) dururken tahminimce oda sıcaklığının 22-24 derece olduğu bir odada 30(28-32) derece civarında (fanı değiştirmeden önce 45-48di).

alttaki resimde demin bahsettiğim 15dk lik stress testi devam ederken aldığım ekran görüntüsü

açıkcası i5-6600 için biraz güçlü olmuş olabilir ama kesinlikle aldığıma sevindim çünkü ileride daha güçlü bir işlemciye geçtiğimde de idare edeceğine eminim. almak isteyen arkadaşlara öneriyorum ürünü.

bir hafta sonra son biz kez daha görüşümü bildiricem eğer birşey olursa.

@Sir Benjamin tekrardan teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• asd123.png
    asd123.png
    134,9 KB · Görüntüleme: 16
@Carceron

Rica ederim, güle güle kullan.

Daha güçlü bir işlemcide elbet bu dereceler artacaktır ancak yine de 75+ göreceğini düşünmüyorum, rahat olabilirsin yani.

Geri
Yukarı