i5 6600-R9 380 sistem yükseltme tavsiyesi

ALSANCAKTR

Hectopat
Yer
İst
Daha fazla  
Meslek
...
Bilgisayarımı geliştirmek istiyorum. Nasıl bir değişiklik yapabilirim? Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.

İşlemci: Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
[BGCOLOR=transparent]Anakart : MSI B150M BAZOOKA Intel B150 2133MHz DDR4 Soket 1151 mATX [/BGCOLOR]
[BGCOLOR=transparent]Ekran Kartı : MSI R9 380 GAMING 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kart[/BGCOLOR][BGCOLOR=transparent]ı[/BGCOLOR]
RAM: GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Tek Modül

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslına bakacak olursanız anakartı değiştirip ekran kartı takviyesi yapmayı düşünüyordum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçe 1500 TL civarı diyebilirim.

O bütçeye ekran kartı alamazsınız. Yoksa SSD alabilirsiniz. Anakart yükseltmeyi neden istiyorsunuz ? Bellek + SSD satın alın bence.

Bana kalırsa bu sistem bizi en az 1 veya 2 yıl daha rahat götürür. Bence 2 sene boyunca belirli bir bütçe hedefi kendinize belirleyin ve o hedefe ulaştıktan sonra size yardımcı olalım. Hem 2 sene içerisinde yeni teknoloji ürünler de raflara girmiş olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı