i5 6600 ve GTX 970 sisteme yükseltme gerekli mi?

Halilssss

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu anki sistemimin özellikleri aşağıda yazdığım gibidir. Yükseltmem gereken parçalar var mı merak ediyorum. 4 senedir kullanmaktayım.
  • Anakart: Gigabyte B150-D3H
  • Ekran kartı: MSI GTX 970 4 GB
  • CPU: i5 6600 (stok fan takılı)
  • RAM: Kingston 8 GB 2133MHz CL14 (16 GB'a yükseltilecek)
  • HDD: WD 1TB
  • SSD: Corsair LE120

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim sistemin gayet iyi fakat bir ev kullanıcısı isen ve çok bir şey yapmıyorsan bilgisayarında yeterli ama oyun oynuyorsan işlemcini ve anakarını değiştirmeni öneririm çok fazla para harcamana gerek Gigabyte B450 M S2H ve işlemci olarak AMD Ryzen 5 1600 12 nm yani af modeli ama daha bütcem var diyorsan daha yüksek bir işlemci kullanabilirsin e tabii RAM'lerinde 3000 MHz olmasını öneririm bir de karadeşim o ssd modeli çok pahalı ve sadece 120 GB ve SATA o paraya çok rahat 500 GB SATA veya NVMe, M.2 SSD bulabilirdin yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Şu anki sistemimin özellikleri aşağıda yazdığım gibidir. Yükseltmem gereken parçalar var mı merak ediyorum. 4 senedir kullanmaktayım.
  • Anakart: Gigabyte B150-D3H
  • Ekran kartı: MSI GTX 970 4 GB
  • CPU: i5 6600 (stok fan takılı)
  • RAM: Kingston 8 GB 2133MHz CL14 (16 GB'a yükseltilecek)
  • HDD: WD 1TB
  • SSD: Corsair LE120

Sisteminiz genel oyun performansı açısından günümüz için hala yeterli seviyede. Bir tek, sizin de belirttiğiniz gibi RAM miktarını 16 GB yapabilirseniz, günümüzün birkaç oyunu (COD Warzone, Forza Horizon 4, Battlefield 5 gibi) da dahil olmak üzere, gelecekte çıkacak olan oyunlar için iyi bir yatırım olur. Sistem değişikliğine gidecekseniz, 2-3 yıl daha bekleyin derim. Daha sonrasında 11/12.nesil Intel veya 4/5.nesil Ryzen tabanlı bir sistem kurarsanız, o zaman topladığınıza değer bir güncelleme olmuş olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı