i5 6600k Sistem Boşta Yüksek CPU Kullanımı Sorunu

YunusCaliskan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimi alali 1 ay oldu. Sistemim sudur;

CPU i5 6600k
GPU GTX 1060
Anakart asus z170-P

Ilk aldigimda canavar gibiydi. Kullandikca yavasladigini farkettim. CPU kullanimi sistem bostayken bile %60 70 civariydi format attim bugun sabah. Hala kasmalar yasiyorum. Ayni sorun devam ediyor sorunum su arkadaslar, CPU kullanimindan rahatsizim bostayken hep yuksek. GTA 5'i demiyorum zaten %85 ile 100 arasinda zaten. Arkadaslara danistim virus var dediler kaspersky malware programlariyla falan tarattim virus cikmadi hic. Ne yapabilirim? Kafayi yiyecem arkadaslar. Daha 1 aylik canavar kasiyor. O.C yapmadan once boyle yaptim yine ayni... Islemci mi sıkıntılı? Servise mi gonderilmesi gerek acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atarken komple silin yeni oluşturun disk alanını. Bence virüs gene de çünkü bana da oldu virüs bulmuyor program ama GPU kullanımı %100 kullanım da ısı da çok yüksek. Windows sisteminiz orijinal mi? Orijinal ise formattan sonra herhangi bir yükleme yapmadan verilere bakın pc nin en sade haliyle. Eğer sorun varsa işlemci de sorun olabilir.

Windows update kullanıyor olabilir... Windowsu kırdıysanız virüslü olabilir... Sorun yazılım kaynaklı %90

Diski tamamen silin, temiz bir Windows kurun, internete bağlanmayın, orjinalleştirmeden değerleri izleyin. Sistem tepsisinde CPU'yu neyin kullandığını görebilirsiniz.

Yüksek ihtimal Windows update. Windows 7 kullanıyorsanız ve internetiniz yeterince yavaşsa Allah'tan sabır dilerim. Bitmesini bekleyin gerekirse 1 gün boyunca açık tutun hiçbir şey yapmadan. Net limiter adlı program ile internet kullanımı olup olmadığına bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı