i5 6600k sistem vs i7 6700 sistem

Erşan Kuneri

Hectopat
Daha fazla  
Benim sistemim aslında belli ve 10 gün sonra sipariş vereceğim. Bugün konuları gezerken i5 6600k almak yerine soğutucuya para vermeden i7 6700 almak oyun için daha mantıklı denildiğini gördüm. Ben açıkçası O.C yapmak istiyorum bileşenleri sırf ona uygun aldım ama i7 de kafamı karıştırıyor. İ5'den vaz geçersem yeni anakart ve daha güçlü ekran kartı alabilirim. Şu an kafam durmuş durumda bana amazondan maksimum 950 dolara sistem toplayabilir misiniz? Tek amacım daha yüksek FPS. Şimdiden teşekkür ederim.

Aklımdaki sistem bu:
Ekran Alıntısısdsds.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence gerek yok. Oyun için yeterli 6600K ilerde yetmezse OC yaparsın olur biter.
Birde r9 390 al derim. Ama illa ben 970 alacağım dersen MSI al.

Bence gerek yok. Oyun için yeterli 6600K ilerde yetmezse OC yaparsın olur biter.
Birde r9 390 al derim. Ama illa ben 970 alacağım dersen MSI al.
Ben de öyle düşünüyorum yorumun için teşekkürler. R9 390'a param yetmiyor 970'den daha performanslı olduğunu söylüyorlar

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Adamım sana arabadan örnek vereyim.
BMW M3 alıp motoru ile oynayıp saatte 350 Km hıza ulaşmak var, aynı zamanda BMW M5 alıp orjinal hâli ile saatte 360 KM hıza ulaşmak var. Anlayacağın şekilde açıklayayım. M3'e OC yapıldığı hâlde maksimum hızı 350 olurken, M5 OC'suz hâli 360. :) M5'de Ne zorlama var ne yük bindirme. :) Daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. :)

Adamım sana arabadan örnek vereyim.
BMW M3 alıp motoru ile oynayıp saatte 350 Km hıza ulaşmak var, aynı zamanda BMW M5 alıp orjinal hâli ile saatte 360 KM hıza ulaşmak var. Anlayacağın şekilde açıklayayım. M3'e OC yapıldığı hâlde maksimum hızı 350 olurken, M5 OC'suz hâli 360. :) M5'de Ne zorlama var ne yük bindirme. :) Daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. :)
Daha anlamlı açıklama olamazdı teşekkür ediyorum :) Fakat ben genel olarak o.c seviyorum ya şuan çok kararsızım h ve b serisi anakartlara düşük gözüyle bakıyorum :D Oyun için h serisi mi b serisi mi tercih edilmeli? Tercihim büyük ihtimal msi gaming m3 olacak. Z serisi olmadığı için m5 almaya gerek yok diye düşünüyorum.

İ5-6600k hiçbir zaman i7-6700 gücüne erişemez.O yüzden i7 alın rahatınıza bakın.Ekran kartindada gtx970 yerine kesinlikle ve kesinlikle r9 390 alınmlaı.Eger 100tl daha koyabilirseniz 390x alınmalı

Peki bana h veya b serisi olan ve ram mhz'leri ileriye dönük olan msi gaming anakart önerebilir misiniz? ( B ve H serisinde ram hızları sabitti galiba bu serilerde sevmediğim tek yön bu. 2133 kullanmak zorundasın. :kızgın: )

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı