i5-661 ve GTX 1650S darboğaz yapar mı?

BarisAcik1

Yoctopat
Merhabalar.
Yeni bir tane ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu an NVIDIA 9500GT isimli eski bir kart kullanıyorum ve GTX 1650 Super almak istiyorum. Ama anakartım ve işlemcim kaldırır mı merak ediyorum, darboğaz sorunu olur mu?
Sistem:
8 GB RAM.
Intel i5 CPU 3.33GHz 661.
Anakart modeli bilmiyorum.
Şimdi dostlar NVIDIA GTX1650 Super ekran kartını alsam darboğaz sorunu olur mu ve ekran kartının işlemciyle falan uyumluluğunu nasıl öğreniriz? Yani alsam tam performans kullanabilecek miyim ekran kartını yoksa darboğaz mı olur? Yani kısacası anakart ve işlemcimim ekran kartını kaldırabileceğini nasıl anlarım? Bilen biri varsa lütfen yardım etsin, bu ekran kartını alayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

UBerk

Petapat
Süper Moderatör
Yer
Ankara
Evet, darboğaz yaşarsınız. İşlemciniz ekran kartınızı beslemek için yeterli güce sahip değil.

emrexterial

Decipat
Yer
On the PC
Merhabalar.
Yeni bir tane ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu an NVIDIA 9500GT isimli eski bir kart kullanıyorum ve GTX 1650 Super almak istiyorum. Ama anakartım ve işlemcim kaldırır mı merak ediyorum, darboğaz sorunu olur mu?
Sistem:
8 GB RAM.
Intel i5 CPU 3.33GHz 661.
Anakart modeli bilmiyorum.
Şimdi dostlar NVIDIA GTX1650 Super ekran kartını alsam darboğaz sorunu olur mu ve ekran kartının işlemciyle falan uyumluluğunu nasıl öğreniriz? Yani alsam tam performans kullanabilecek miyim ekran kartını yoksa darboğaz mı olur? Yani kısacası anakart ve işlemcimim ekran kartını kaldırabileceğini nasıl anlarım? Bilen biri varsa lütfen yardım etsin, bu ekran kartını alayım mı?
Darboğazı iliklerinize kadar hissedersiniz.

PashaReyiz

Decapat
Yer
Dünyanın diğer ucu
Çok ağır darboğaz yaşarsın.

Canoktun

Decipat
Yer
İstanbul, Çatalca
10 Yıllık bilgisayarı tamamen değiştirmeden yeni ekran kartı takmak pek mantıklı değil.

yika38

Terapat
Yer
Kayseri
661 oldukça düşük bir işlemci, 1650S işlemciye kıyasla oldukça yüksek bir ekran kartı. Ciddi derecede darboğaz yaşayabilirsiniz.

Yeni konular

Yukarı