i5 661 ve HD 6770 sistem ne kadar götürür?

kaan toker

Kilopat
Yer
Florida, Tampa
Daha fazla  
Merhaba,

Uzun bir süreden sonra şifremi tekrar hatırladım. Sistemimde PSU arızası olduğu için 5 yıldır kullanmıyordum ve bugün 4 GB olan RAM'i 8 yaparak, Windows 10 Pro'ya yükselterek ve 240GB Kingston A400 SSD alarak bir küçük "upgrade" gerçekleştirdim. Sistem içeriği aşağıda bulunmaktadır. Sizce nasıl bir sistem? Normalde MacBook kullanıyorum ve uzun süredir oyun oynamıyordum, o yüzden bir bilgisayara ihtiyaç duymuyordum. Bu bilgisayar miladını doldurmuş mu yoksa hala kullanılmaya devam edilebilir mi?
  • RAM 8.00 GB (Kingston HyperX Genesis CL9 1600MHz).
  • CPU: Intel i5 661
  • GPU: AMD Radeon HD 6770 series
  • Anakart: ASUS Intel P7H55/USB 3 H55 DDR3 2200 Glan 16X 1156p.

Değişimin zamanı gelmiş hocam bence. Oynadığınız oyunlara bağlı tabii, internette geziyorsanız sadece götürür istediğiniz kadar.

En son 2016 da oyun oynuyordum. Şu an oyun arayışım da aslında yok değil fakat GeForce Now u kullanacağım sanırım. İnternet hızım 100mbps o yüzden GeForceNow da bir problem yaşayacağımı düşünmüyorum. Ek olarak Sistemi satmak istesem acaba ederi ne kadar olur parçaların?

Hocam parça parça satmak daha mantıklı geldi bana, neden diye soracak olursanız herkes ekran kartı arayışında, söylediğiniz gibi SSD ve RAM'i yeni almışsınız. Tam bir fiyat vermek istemiyorum ama dilerseniz yeni bir konu açıp teklif alabilirsiniz.

Hocam parça parça satmak daha mantıklı geldi bana, neden diye soracak olursanız herkes ekran kartı arayışında, söylediğiniz gibi SSD ve RAM'i yeni almışsınız. Tam bir fiyat vermek istemiyorum ama dilerseniz yeni bir konu açıp teklif alabilirsiniz.

Benim ekran kartım ile Mining yapılabiliyor mu acaba ?

İşlemci RAM anakart değişikliği şart SSD takviyesi de lazım güç kaynağınızı bilmiyorum yani kısaca ekran kartını sökün diğer tüm parçaları satın ve elinizdeki bütçeyi söyleyin biz size önerelim bir şeyler.

Merhaba,

Uzun bir süreden sonra şifremi tekrar hatırladım. Sistemimde PSU arızası olduğu için 5 yıldır kullanmıyordum ve bugün 4 GB olan RAM'i 8 yaparak, Windows 10 Pro'ya yükselterek ve 240GB Kingston A400 SSD alarak bir küçük "upgrade" gerçekleştirdim. Sistem içeriği aşağıda bulunmaktadır. Sizce nasıl bir sistem? Normalde MacBook kullanıyorum ve uzun süredir oyun oynamıyordum, o yüzden bir bilgisayara ihtiyaç duymuyordum. Bu bilgisayar miladını doldurmuş mu yoksa hala kullanılmaya devam edilebilir mi?
  • RAM 8.00 GB (Kingston HyperX Genesis CL9 1600MHz).
  • CPU: Intel i5 661
  • GPU: AMD Radeon HD 6770 series
  • Anakart: ASUS Intel P7H55/USB 3 H55 DDR3 2200 Glan 16X 1156p.

Düşük ayarlarda 2017-18 altındaki oyunların genelini oynatabilir. Onun dışında günlük işler için çok çok rahat kullanılır. Fiyat vermek şu an doğru olmaz sanırım çünkü yeni parçalar almışsınız ama parçaları yok sayarsak o kasanın şuan piyasada dolanan fiyatı 1500 civarlarında (monitörsüz). Parça parça satarsanız daha çok para edecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı