i5-7200U oyun sırasında tam kullanılmıyor

Emrullah Önemli

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hocalarım merhaba neden i5 7200u işlemci tam kullanılmıyor sürekli aynı değerlerde termal macun 2 ay önce yenilendi sürekli 6 ayda bir en kaliteli macun ile değiştiriyorum ısınma yok ama neden tam güçte ve frekansta çalışmıyor. Turbo Boost açmayı denedim ama BIOS'ta öyle bir seçenek yok varsa da nerdedir detaylı bilgi edinmek istiyorum sorularınız var ise alabilirim. Normalde 3.10 GHz hızlarında ve %100 kullanılması gerekmiyor mu? Ayarlara takmayın kardeşimin cihaz.

1614253187693.png

Sistem:
i5 7200u işlemci.
NVIDIA GeForce 940MX 2 GB ekran kartı.
12 GB RAM.
240 GB SSD.
Windows 10 Pro 64-Bit

Dosya Ekleri

• 1614253075145.png
    1614253075145.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 39
İşlemci kullanımı % kaç civarında oluyor oyunda (oynadığınız oyun da önemli)? Frekans hızı kaç oluyor? Güç seçeneklerindeki seçili olan modun ayarlarıyla oynadınız mı? Hangi güç seçeneği seçili?

i5-7200u için normal bir durum bu. Bu işlemciyi 5 yıl boyunca kullandım. Şöyle anlatayım. CPU kullanımı ne kadar az ise o kadar iyidir. CPU kullanımının yüksek olması iyi bir şey değil. Neden 3.1GHz değil diyorsan CPU gerek görmüyor demek ki. Kendini yormamak için hızını 2.5GHz'e sabitliyor genelde. Ve şu anda bile sıcaklıkların işlemcide 67 derece bu mevsimde o kadar iyi değil. Benim sistemimde 30 derece sıcaklıkta bir oda da GTA 5 45 dereceyi geçmiyordu.

i5-7200u için normal bir durum bu. Bu işlemciyi 5 yıl boyunca kullandım. Şöyle anlatayım. CPU kullanımı ne kadar az ise o kadar iyidir. CPU kullanımının yüksek olması iyi bir şey değil. Neden 3.1GHz değil diyorsan CPU gerek görmüyor demek ki. Kendini yormamak için hızını 2.5GHz'e sabitliyor genelde. Ve şu anda bile sıcaklıkların işlemcide 67 derece bu mevsimde o kadar iyi değil. Benim sistemimde 30 derece sıcaklıkta bir oda da GTA 5 45 dereceyi geçmiyordu.

Hocam altında fan çalıştırmadım bir de en üst katta oturuyoruz sıcaklık bize bile vuruyor 🤣🤣

Hocam, buzlukta mı oynuyordunuz? Nasıl o kadar soğuk kalabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı