i5 7200U Sisteme RAM Takviyesi Sonrası Mavi Ekran Hatası

kumandan66

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bugün DDR4 2133 MHz 8 GB RAM aldım. (ramtech marka) Kendi sistemimde 4 GB RAM mevcut, ve bunu 8 GB RAM'la 12'ye çıkardım. Başta sorunsuz çalıştı ancak daha sonra sürekli mavi ekran hatası aldım. RAM'i çıkardığımda sorun çözülüyor. RAM testi yaptığımda RAM sağlıklı çıktı. Sizce sorun neden kaynaklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart özellikleri Lenovo i5 7200U 2.5GHz sistem RAM'ı özelliği: DDR4 4 GB 2133 MHz 1.2v yeni aldığım RAM: DDR4 8 GB 2133 MHz 1.2v. Bu arada BIOS'u da güncelledim formatlasam sorun çözülür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bugün DDR4 2133 MHz 8 GB RAM aldım. (Ramtech marka) kendi sistemimde 4 GB RAM mevcut, ve bunu 8 GB RAM'la 12'ye çıkardım. Başta sorunsuz çalıştı ancak daha sonra sürekli mavi ekran hatası aldım. RAM'i çıkardığımda sorun çözülüyor. RAM testi yaptığımda RAM sağlıklı çıktı. Sizce sorun neden kaynaklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart özellikleri Lenovo i5 7200U 2.5GHz sistem RAM'ı özelliği: DDR4 4 GB 2133 MHz 1.2v yeni aldığım RAM: DDR4 8 GB 2133 MHz 1.2v. Bu arada BIOS'u da güncelledim formatlasam sorun çözülür mü?

RAM belleklerin CL değerleri ne kadar?

Uyum sorunu olabilir. CL değerleri aynı mı iki RAM'in de?
Evet değerler aynı
her ram birlikte uyumlu çalışmıyor
Peki bunu nasıl anlayabilirim pcdeki ram lenovo marka ve aynı markayı bulamadım ben
Marka ve modelleri aynı mı?
Pc deki ram gömülü ve lenovo marka markalar farklı bu bir sebep midir
2133 mhz cl 9

İşlemcim 32 gb kadar destekliyor yeni aldığım ramle kendi rami değerler birebir aynı hocam yarın ssd gelcek w10 kurcam tekrar acaba sorunum çözülür mü ssd ile beraber yeniden w10 kursam öneriniz nedir ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı