i5-7300HQ GTA V siyah ekran sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

ilkan123

Femtopat
GTA V'e 1 hafta önce sorunsuz bir şekilde girebiliyordum. 1 haftadır PC'yi açmıyorum desem yalan olmaz. Sadece cumartesi günü açtım 2 maç Valorant oynadım çıktım. Pazar günü PC'yi açtığımda ilk iş GTA'ya girmekti;

GTA V kısayoluna tıkladım. Klasik connecting Rockstar Games yazıları vs. çıktı. Sonrasında GTA kısmen açıldı. O connecting yazılarını geçtikten sonra siyah ekrandan başka hiçbir şey çıkmıyor önüme. 10-15 saniye sonra da otomatik kapanıyor.

Bilgisayarım ve Sistem Özelliklerim:

-MSI GP62 7RD Leopard
-GeForce GTX 1050 ekran kartı
-8 GB RAM
-64 Bit
-Intel Core i5-7300HQ CPU işlemci (2.50GHz)

Çözüm için Yaptıklarım:
-Visual CC++ yüklemek.
-NET Framework 4.5 yüklemek.
-DirectX 11 kurmaya çalışmak. (DirectX 12'ye sahip olduğumdan kuramadım.)

-Oyun dosyalarını doğrulamak. (Yaklaşık 4-5 kez.)
-"Belgeler > Rockstar Games > GTA 5 > settings" kısmında settings dosyasında DX içeren yazıyı 2'den 1'e çevirip denemek ve 0'a çevirip denemek. (Olmayınca geri 2 yaptım.)
-Sorunu bulamayıp ilk defa forum hesabı açmak :D

NOT: OYUNUM Epic Games'ten ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE ALINMIŞTIR. KISACA ORİJİNALDİR. HİÇBİR MOD, YAMA VS. YÜKLEMEDİM.

YARDIM EDERSENİZ ÇOK ÇOK ÇOK MUTLU OLURUM.

GTA V'e 1 hafta önce sorunsuz bir şekilde girebiliyordum. 1 haftadır PC'yi açmıyorum desem yalan olmaz. Sadece cumartesi günü açtım 2 maç Valorant oynadım çıktım. Pazar günü PC'yi açtığımda ilk iş GTA'ya girmekti;

GTA V kısayoluna tıkladım. Klasik connecting Rockstar Games yazıları vs. çıktı. Sonrasında GTA kısmen açıldı. O connecting yazılarını geçtikten sonra siyah ekrandan başka hiçbir şey çıkmıyor önüme. 10-15 saniye sonra da otomatik kapanıyor.

Bilgisayarım ve Sistem Özelliklerim:

-MSI GP62 7RD Leopard
-GeForce GTX 1050 ekran kartı
-8 GB RAM
-64 Bit
-Intel Core i5-7300HQ CPU işlemci (2.50GHz)

Çözüm için Yaptıklarım:
-Visual CC++ yüklemek.
-NET Framework 4.5 yüklemek.
-DirectX 11 kurmaya çalışmak. (DirectX 12'ye sahip olduğumdan kuramadım.)

-Oyun dosyalarını doğrulamak. (Yaklaşık 4-5 kez.)
-"Belgeler > Rockstar Games > GTA 5 > settings" kısmında settings dosyasında DX içeren yazıyı 2'den 1'e çevirip denemek ve 0'a çevirip denemek. (Olmayınca geri 2 yaptım.)
-Sorunu bulamayıp ilk defa forum hesabı açmak :D

NOT: OYUNUM Epic Games'ten ÜCRETSİZ BİR ŞEKİLDE ALINMIŞTIR. KISACA ORİJİNALDİR. HİÇBİR MOD, YAMA VS. YÜKLEMEDİM.

YARDIM EDERSENİZ ÇOK ÇOK ÇOK MUTLU OLURUM.
Settings'i sil bazı oyunlarda işe yarıyor.

Settings'i sil bazı oyunlarda işe yarıyor.

Tam okumadınız galiba. "Bazı oyunlar" dediğiniz kategori şuanlık bana yardım etmeyecek. Ben fark ettiyseniz Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan "Grand Theft Auto" adlı oyun serisinin 5. oyunu olan Grand Theft Auto V (5) kısaca GTA V (5) adlı oyundan bahsediyorum.

Keşke daha açık bir şekilde işe yarayabilecek şekilde gözüken cevap verseydiniz.
Yine de cevabınız, sorunumu çözmeye çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Deneyeceğim.
Olursa yazarım. İyi akşamlar...

Maalesef. Yine aynı şekilde otomatik bir şekilde kapandı. Yedeğini almıştım atacaktım ki baktığımda ilk ayarlarına geri dönmüş bir "settings" adında dosya orada oluşmuş. Yedeğini yine de attım.

LÜTFEN BİRİ BU SORUNUMU ÇÖZSÜN.

Son düzenleme:
@MayCrasH.
Peki bir güncelleme aldınız mi?
Windows, ekran kartı vb. DirectX'i tamamen sil. Oda olmadı settingsden bak bakalım ayarlara en düşüğe al oyunda bazen Advanced Graphics yüzünden çökmeler yaşanabiliyor.

Geri
Yukarı