i5-7300HQ laptop cızırdıyor ve oyunlarda kasıyor

DeathStroke123

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Polis Memuru
Her türlü oyun laptopumda kasıyor. Önce ses cızırdamaya başlıyor, sonra çıtır çıtır sesler geliyor sonra oyun kasmaya başlıyor. Ne yüksek sıcaklık var ne bir şey. Uzun süreden beri böyle. Olabilecek her şeyi denedim. Format attım, driver güncelledim vs. ama düzelmedi.

Özellikler:
  • GTX 1050 Ti
  • i5-7300HQ
  • 8x2 16 GB RAM
  • 500 GB SSD
  • 1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Her türlü oyun laptopumda kasıyor. Önce ses cızırdamaya başlıyor, sonra çıtır çıtır sesler geliyor sonra oyun kasmaya başlıyor. Ne yüksek sıcaklık var ne bir şey. Uzun süreden beri böyle. Olabilecek her şeyi denedim. Format attım, driver güncelledim vs. ama düzelmedi.

Özellikler:
  • GTX 1050 Ti
  • i5-7300HQ
  • 8x2 16 GB RAM
  • 500 GB SSD
  • 1 TB HDD
termal macunu degistirebilirsin.
msi Afterburner dan fan hızını yükselt.
ve şu laptoplarin çıkış izgarasina bi tane alet var havayı çekiyor ve iceri soguk hava üflüyor.
sogutma perf. artabilir.
hadi kolay gelsin 🖐️

Özellikler:
  • GTX 1050 Ti.
  • i5-7300HQ
  • 8x2 16 GB RAM.
  • 500 GB SSD.
  • 1 TB HDD.

Monster mi?

@Babapro21 Seste cızırtı oluyor hocam. Kasarken ses filan cızırdıyor.
Nasıl yani?
Oyun oynarken hopörlorlerden mi cızırtı geliyor?
Normalde video izlerken hopörlorlerden cızırtı
geliyor mu?
bu laptopun fanindan da geliyor olabilir.
adi neydi ama unuttum fan yüksek veya düşük devirde bile calissa sansina o fan cızırtı çıkartıyor ama o zarar vermez.
sorular yukarida sordum.
inşallah sorununu cozebiliriz.
🖐️

@Babapro21 Hayır hocam oyun oynarken hoparlörden veya kulaklıktan bir süre sonra cızırtılar geliyor. Ses cızır cızır ediyor çıtırdıyormuş gibi aynı. Fan da sıkıntı yok. Video izlerken öyle bir sıkıntı yok. Son 1 senedir bu sorun mevcut çözemedim. Bu sesteki kasmalar da beraberinde oyunlarda kasmaları götürüyor. İnşallah anlatabilmişimdir hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı