i5 7400 ve RX 570 sistem toplama

Blurryface3

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,

Öncelikle işlemci olarak i5 7400 seçtim. Bu seçimimi yeni çıkan Ryzen 5 1500X ve i5 7500 ile karşılaştırarak yaptım. Sistemi özellikle de BF1 için topluyorum. Ekran kartından çok işlemci gerektiren bir oyun. i5 7500 ile i5 7400 arasında 2 FPS gibi düşük bir fark var. 1500X ile de i5 7400'ü karşılaştırdığımda kazanan i5 7400 oluyor. İşlemciyi değiştirmeyi pek düşünmüyorum nedenleri yukarıda.

Anakart konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var. H110M Pro VD alabilirim. Veya B250M serilerinden birini alacağım. Ama anakart oyun performansını pek etkilemez diye biliyorum ve bu yüzden H110M alabilirim. Sadece oyun için alıyorum tekrar söylüyorum video yayıncılık vs olmayacak. Sadece oyun.

RAM konusunda ise şimdilik 8 GB 2133'lük almak var aklımda. ilerleyen zamanlarda yetmez ise bir 8 daha alacağım.

Ekran kartı olarak da RX 570 düşünüyorum. Bunun iki nedeni var. Birincisi BF1'i 1060'tan daha iyi performans ile oynatması FPS olarak. İkinci ve en önemli nedenim ise monitör de alacağım için sıfırdan, Freesync bir monitör ile uyumlu daha hoş olması. Yine de sizin de görüşlerinizi almak isterim bu konuda.

SSD konusunda Samsung 850 Evo 250 GB'ın çok çok yeteceğini düşünüyorum onu alacağım. Kasa, gece oynamayı sevdiğim ve fanlarını da düşünerek Dark N10 alacağım. PSU olarak da High Power 500w 80+ bir PSU'nun çok rahat işimi göreceğini düşünüyorum.

Okuyup görüş belirtirseniz memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana öneri verebileceğim tek konu ekran kartı konusu BF1'de 1060 kesinlikle daha çok fps veriyor ve anakart konusunda bütçen yetiyorsa b250m almanı tavsiye ederim ancak h110m de kesinlikle alınabilir.

Sana öneri verebileceğim tek konu ekran kartı konusu BF1'de 1060 kesinlikle daha çok fps veriyor ve anakart konusunda bütçen yetiyorsa b250m almanı tavsiye ederim ancak h110m de kesinlikle alınabilir.

Cevabiniz için teşekkürler, bu ikinci hesabim . 1080p Ultra'da her iki ekran karti da 60fps ve üzeri veriyorsa (ki veriyor) monitör de alacağım için rx 570 bana daha mantıklı geliyor.freesync bir monitör ile rx570, bence aradaki fps farkina ki cok olduğunu dusunmuyorum( maksimum 8-9 fps dir )değer .Siz buna ne diyorsunuz?

Ve anakart olarak Asus mu onerirsiniz b250m serisinde MSI mı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı