i5 7400 vs i5 7500

FrontierEagle

Kilopat
Yer
Hatay/İskenderun
Halihazırda bir sistemim var geçen senenin yaz ayında toplamıştım. G4560+1050Ti ikilisi var şu an kullandığım. İşlemci yükseltmesi yapmayı düşünüyorum. Şimdi değişiklik yapsam erken mi ? Olur sorusu kafamdan çıkmıyor. Eğer değişiklik yaparsam da i5 7400 ile i5 7500 arasında kaldım aslında bakıldığında çok bir fark gözükmüyor. Fiyat olarak da performans olarak da ben pek fark göremedim. Önceden açılmış konuları da okudum göz gezdirdim ama yorumlar da herkes alıcıya bırakmış yani net git 7500 al dememiş. B250M gaming pro var anakart olarak.

Yani şimdi değişiklik yoluna gidip yeni işlemci mi ? Yoksa biraz daha G4560 ile devam etmek mi ?

Video dönüştürme fotoğraf düzenleme işlemleri yapıyorsanız hızı yüksek olan ve çekirdeği çok olan daha çok performans veriyor. i5 7400 alın daha sonra ekran kartı değişikliği yaparsınız

Bütçe meselesi aslında bu biraz. Mesela iki işlemci arasında 100 TL olduğunu var sayalım. Normalde ben olsam I5 7500 modelini tercih ederim. Diyelim ki o 100 TL farkla ekran kartını bir üst segmente yükseltebiliyorum, işte o zaman o fiyat farkını ekran kartına yatırıp I5 7400 modelini tercih ederim.

Sizin durumunuzda I5 7500 almak gayet mantıklı. Diğer donanımlarınız zaten hazır. Bütçenize uyuyorsa her zaman en üst modeli almaya bakın. Tabi makul fiyat farkı olması şartıyla.

Şuan için bütçem sadece işlemci için var ekran kartı yükseltmesini sonraya bıraktım. Çünkü bazı noktalar da işlemcim yeterli gelemeyecekmiş gibi geliyor. Örneğin Escape From Tarkov oynamak istiyoruz ama ben rahat oynarmıyım ? Oynayamaz mıyım ? Soruların içindeyim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı