İ5 750 yük altında 95 derece normal mi?

Ali Bakır

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim i5-750 işlemci var ve boşta 60 yükte 95 dereceyi görüyor. Bu benim canımı sıkmaya başladı ve termal macunun olmadığını gördüm. Yeni iyi bir termal macun alsam ısı 30 derecelere düşer mi ?
Birde 8 GB DDR3 RAM var ve performansım eskiden süperdi şimdi çok yavaş eski haline gelir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
boşta 30 dereceler düşer tabi ama yükte yine 60-700lere çıkabilir ne tarz bir soğutucu kullandığını bilmediğim için bir yorum yapamıyorum yük altındaki üst limit için. Macunu değiştirmeden önce işlemcinin üstünü ve soğutucunun tabanını eski termal macun artıkları gidene kadar temizle ondan sonra işlemcinin ortasına bezelye tanesi kadar döküp soğutucunu taktığında gerektiği şekilde yayılacaktır macun. Sistemindeki yavaşlamanın sebebi bu olmayabilir uzun zamandır format atmıyorsan sistemine ve mekanik disk kullanıyorsan diskini defrag etmeyi ya da format atıp yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı