i5 7500 ve GTX 1050 Ti Sistem Ne Kadar Eder?

Cagatay258963

Hectopat
Yer
Edirne
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Öncelikle herkese merhaba. Parçaları alalı 1 yıl olmadı. Doların 4 olduğunu hesaba katarsak ve ikinci el oldukları için fiyatı aşağı çekersek sizce komple kasayı ne kadara satarım?
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC
  • Anakart: Asus Prime M250-K DDR4 2400 MHz 1151
  • İşlemci: Intel Core i5 7500 3,4 GHz 1151
  • RAM: Corsair Vengeance 2400 MHz 8 GB DDR4
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper T4
  • PSU: Aerocool KCAS 600 Watt 80+ Bronz
  • HDD: WD 1TB Hard Disk
  • Kasa: Dark N10

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba. Parçaları alalı 1 yıl olmadı. Doların 4 olduğunu hesaba katarsak ve ikinci el oldukları için fiyatı aşağı çekersek sizce komple kasayı ne kadara satarım?
  • Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti GAMING X 4GB OC
  • Anakart: Asus Prime M250-K DDR4 2400 MHz 1151
  • İşlemci: Intel Core i5 7500 3,4 GHz 1151
  • RAM: Corsair Vengeance 2400 MHz 8 GB DDR4
  • İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Hyper T4
  • PSU: Aerocool KCAS 600 Watt 80+ Bronz
  • HDD: WD 1TB Hard Disk
  • Kasa: Dark N10
İkinci el piyasası mağlum. Bana da 2600 - 2700 tl gibi geliyor. SSD, monitör dahil değil çünkü.

Aynı sistemin bir tık altını o da ram 2133 mhz ve anakart b250m pro gaming olanını aldım o 6 ay önce 3166 tl ödedim. Şuan biraz daha fazladır malum dolar iyice arttı.

Dostum moralini bozmak istemem ancak yeni nesil işlemciler varken yeni parçalar varken kim eski nesil önü açık olmayan sistem almak istesin ki? Alan olur mu olur, olmaz demiyorum ama alırsa bence büyük bir hata yapar.

Fiyat konusunda ise 3000 TL'yi geçemez o sistem. Yeni sistem olsa evet rahat 3000 TL'yi geçer ama sonuçta ne kadar zaman olursa olsun 2. el. Ve dediğim gibi önü kapalı bir sistem. Fikirim bunlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum moralini bozmak istemem ancak yeni nesil işlemciler varken yeni parçalar varken kim eski nesil önü açık olmayan sistem almak istesin ki? Alan olur mu olur, olmaz demiyorum ama alırsa bence büyük bir hata yapar.

Fiyat konusunda ise 3000 TL'yi geçemez o sistem. Yeni sistem olsa evet rahat 3000 TL'yi geçer ama sonuçta ne kadar zaman olursa olsun 2. el. Ve dediğim gibi önü kapalı bir sistem. Fikirim bunlar.

Senin bu mantığına göre kimse eski nesil yani en son kullanılan nesilden öncekileri almasın. Böyle bir saçmalık olabilir mi ? Zaten yeni nesil olsa adam niye satsın bir yıl kullanmış satıyor işte. Onun aldığı zamana göre de o yeni nesildi. Lütfen adama sadece fiyat konusunda yardımcı olun gereksiz fikirleriniz sizde kalabilir.

Senin bu mantığına göre kimse eski nesil yani en son kullanılan nesilden öncekileri almasın. Böyle bir saçmalık olabilir mi ? Zaten yeni nesil olsa adam niye satsın bir yıl kullanmış satıyor işte. Onun aldığı zamana göre de o yeni nesildi. Lütfen adama sadece fiyat konusunda yardımcı olun gereksiz fikirleriniz sizde kalabilir.
Zaten gördüğün üzere fiyat konusunda arkadaşa yardımcı oldum. Kendi düşüncelerimi de istediğim gibi söylerim böyle bir şey diyemezsin sen. Gereksiz olup olmadığını sen de karar veremezsin. Biraz mantıklı olsan anlarsın. Ve yazımı adam akıllı okumamışsın da. Alınmaz DEMİYORUM. O yüzden boş cevaplar vereceğine kendin de dediğin gibi arkadaşa fiyat konusunda yardımcı ol. Fiyatla alakalı yorumunu göremiyorum burada.

8.nesil işlemci alan bir tüketici neden almış olduğu ürünü değiştirmek istesin? Ayrıca önü kapalı dediğin işlemci 7.nesil bir işlemci ve halen piyasada sıfır olarak satılan bir ürün. 2. Yada 3.nesil bir işlemci olsa dediğin mantıklı olabilir ama yapmış olduğun yorum aşırı mantıksız geldi bilgin olsun.

8.nesil işlemci alan bir tüketici neden almış olduğu ürünü değiştirmek istesin? Ayrıca önü kapalı dediğin işlemci 7.nesil bir işlemci ve halen piyasada sıfır olarak satılan bir ürün. 2. Yada 3.nesil bir işlemci olsa dediğin mantıklı olabilir ama yapmış olduğun yorum aşırı mantıksız geldi bilgin olsun.
Bakın burada herkese kendi yorumunu sormuş arkadaş. Bende kendi düşüncelerimi söyledim. Bana bu mantıklı geliyor. Tamam sizin dediğinizi de anladım. Ama şöyle de bir düşün. Sen bir alıcısın elince 3000 tl civarı para var. Sen gidip 2. el bilgisayar mı alırsın ve bu sisteme artık yeni parçalar gelmeyecek yoksa şu an en güncel sistem mi alırsın? Benim anlatmaya çalıştığım o. Ve konu da arkadaş fiyat soruyor. İkinizde de fiyatla alakalı bir şey göremiyorum. İlk önce arkadaşa bir yardımcı olun sonra başkaları hakkında konuşursunuz.

Ya da ben olayı ben çok yanlış anladım.

Sen çok yanlış yere gelmişsin kardeş. Büyük hata yapar dediğin işlemci 7500 sanki 10 nesin önceki işlemciymiş gibi konuştun böyle bir saçmalık olamaz. Adam gidip zaten en yeni nesil işlemci alsa ikinci eli ne yapsın gider sıfır alır. Kimlere laf anlatıyoruz belli değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı