i5 7500 ve GTX 1050 Ti sistem oyun sirasinda kilitleniyor

DenizK.33

Centipat
Yaklaşık 1 senedir bu sorun aralıklarla baş gösteriyor. Şöyle ki PC'de sadece CS GO oynuyorum ve oyun sırasında bilgisayarım aniden kilitleniyor. Klavye ve mouse işlevsiz kalıyor. Reset atmam ya da güç düğmesinden kapatmam gerekiyor. Bu sabah AIDA64 Extreme ile stres testine soktum. Henüz 3. Dk da test sırasında aynı sorun oldu ve PC kilitlendi. Kilitlendiği andaki sıcaklıklar söyle:

20200218_110126.jpg

Bilgisayarı resetleyip BIOS'tan fan hızlarını Full kapasiteye çıkardım ve öyle test ettim. Max sıcaklık 60 dereceye çıktı, herhangi bir takılma olmadı. Testten sonra fan hızları Max ayardayken oyuna girdim. Bir kaç el oynadım, herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu sıkıntı işlemci çok ısınıyor diye mi oldu ya da başka bir sebebi olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistem:
ASUS Z270P anakart.
1050 Ti.
HyperX furry 8 GB (tek)
i5 7500.

Güç kaynağınız nedir ? Başka bir güç kaynağı bulabilirseniz onunla test edin.
Bunu denemedim elimde başka güç kaynağı yok sorunun tam olarak neyden kayanaklandığını bilemediğim için boşa harcama yapmak istemiyorum açıkçası
Arkadaşlar selam.
En sonki mesajdan bu yana herhangi bi sıkıntı yaşamadan oyunu oynayabiliyordum ama bi kaç gündür yine tekrarlamaya başladı. Ve sebebini bilemiyorum. Farklı olarak bir tek oyun dosyalarını güncelledim ondan olabilir mi. ( bütün driverlar ve windows güncel )
Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu ? Gerçekten çok canımı sıkmaya başladı artık bu durum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı