i5 7600 yükte 75-85 derecelerde çalışıyor

castiglione

Kilopat
Yer
İzmir
İşlemci i5 7600 yük altında değil iken 40-55 derece, yük altında iken 75-85 derece arasında oluyor. Sizce masaüstü bilgisayarda bu kadar fazla olması normal mi?

Kasayı açıp bir güzel temizliğini yaptım, tozlardan arındırdım fakat işlemci fanını çıkaramadığım için termal macun değişikliği yapamadım. Sistemi toplamamın üzerinden 3,5 yıl geçti. Termal macunu değiştirsem sıcaklık değerleri azalır mı?

Oyunlarda ciddi FPS düşüklüğü yaşıyorum ve sebebinin bu sıcaklık değerleri olduğunu düşünüyorum. Çünkü bilgisayara format attım, tüm driverları tekrar yükledim ama yine de FPS değerlerim düşük. Ekran kartında bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü örnek vermem gerekirse LoL oynarken oyunun ilk 2 dakikası 300 FPS alıyorum fakat 3. dakikadan itibaren bu değer 120ye düşüyor; sıcaklık değerlerim fırlıyor ve doğal olarak FPS'im azalıyor diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
75 neyse de 85 ortalamanın üstünde. Kesinlikle termal macunu değiştirirseniz normale dönecektir. İşlemci fanını çıkarmak için de kulakları kendinize doğru çekip ok yönünde çevireceksiniz. Sonra çekince çıkıyor.

75 neyse de 85 ortalamanın üstünde. Kesinlikle termal macunu değiştirirseniz normale dönecektir. İşlemci fanını çıkarmak için de kulakları kendinize doğru çekip ok yönünde çevireceksiniz. Sonra çekince çıkıyor.
Efendim ok yönünde çevirip hafif kaldırıp çekiyorum gelmiyor, acaba sert bir şekilde mi çekmem gerekiyor, korktuğumdan dolayı çok sert çekemiyorum çünkü

Efendim ok yönünde çevirip hafif kaldırıp çekiyorum gelmiyor, acaba sert bir şekilde mi çekmem gerekiyor, korktuğumdan dolayı çok sert çekemiyorum çünkü
Ok yönüne çevirin önce çevirdikten sonra ise yukarı kaldırın. Termal macununuz yenilerseniz sıcaklık değerleriniz düşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı