i5 7600K ve GTX1060 Sistem Toplama

Srhsrc

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Oyun oynamak ve mühendislik uygulamaları kullanmak amaçlı 4500 TL(monitör dahil) civarı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Uzun zamandır araştırmalar yapıp masaüstü mü yoksa dizüstü mü alsam ikileminden masaüstü fikrim galip geldi. Aşağıda kafamdaki sistemi belirtiyorum. Sebepleri ile birlikte gelecek önerilere açığım.

İşlemci: i5 7600k
İşlemci soğutucu: Akasa Venom Atto
Anakart: MSI Z270M Mortar
Bellek: Corsair 16GB (2*8) 2400mhz
Ekran Kartı: MSI GTX1060 Armor 6GB OC
PSU: Corsair Builder VS450 80+
Kasa: Corsair Carbide 100RR
Monitör: Viewsonic VX2363SMHL

Mevcut bileşenler
SSD: 128GB Sandisk SSD Plus
HDD: 1TB WD Blue

Alternatif sistemi de fotoğraf ile ekledim. Aradaki 400 TL fiyat farkına değecek bir performans görülür mü yoksa uygun olan mı tercih edilmelidir? MSI Armor ile Gaming X arasında da sıcaklık değerleri açısından ne kadar fark görülür?

Not:
1)İşlemci soğutucusunu ileride sıvı soğutma ile güncelleyeceğim için uygun bir model seçtim.
2)Ekran kartı konusunda RX480 ve ya GTX1070 almayı düşünmüyorum.
3)Monitör konusunda tavsiyelere açığım, pek bir bilgim olmadığı için rastgele bir monitör seçtim.
4)En az 4-5 sene masraf yapmadan FullHD çözünürlükte kullanmayı ümit ediyorum.

Okuyan, fikir belirten herkese şimdiden teşekkürler.
7600k.PNG
armor 7500.PNG

Dosya Ekleri

• 7500.PNG
    7500.PNG
    31,3 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleme:
RX 480 almazsanız sıkıntı olabilir. DX12'deki farkı ile ileride GTX 1060'ın ultrada açamayacağı oyunu açabilir. Yeni ekran kartı alırım diyorsanız siz bilirsiniz. Ben RX480 almanızdan yanayım.

RX 480 almazsanız sıkıntı olabilir. DX12'deki farkı ile ileride GTX 1060'ın ultrada açamayacağı oyunu açabilir. Yeni ekran kartı alırım diyorsanız siz bilirsiniz. Ben RX480 almanızdan yanayım.

Tavsiye için teşekkürler hocam, aşağı yukarı aynı performansı veren kartlar olduğu için yazılımına daha çok aşina olduğum GTX1060'ı seçmeyi düşünüyorum. 4-5 yıl sonrası için zaten güncelleme yapmayı planlıyorum.

RX480 ve FreeSync monitör ikilisi hem bütçe için hemde performans açısından daha iyi ikili olacaklardır. Düşünün ve araştırın derim. 5 sene götürsün istiyorsunuz bu yüzden daha güncel olan Kabylake tercih etmek daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı