Çözüldü i5 7600K ve RTX 2060 sistem yük altında kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuRaTZZZ

Hectopat
Daha fazla  
Bir konudan muzdaribim ve fikirlerinize ihtiyacım var;

i5 7600K işlemci ve RTX 2060 ekran kartım var. 850W High Power eski bir PSU kullanıyorum (80+ Bronze High Power HP-850-G14C)

Sorun şu ki oyun oynarken ağır yük altında iken her zaman yapmamak kaydıyla PC kendini kapatıyor. Sıcaklık değerleri CPU-GPU 70 derecenin üzerine çıkmıyor neredeyse. CPU termallerini yeniledim, kasayı temizledim vs. herhangi bir çözüm bulamadım.

En son aklıma PSU geldi. Dediğim gibi çok eski bir PSU. Problemin sebebi PSU olabilir mi? Değilse başka neden yapabilir?

Not olarak ekran kartını yeni değiştim, bundan önceki ekran kartında da aynı sorunu yapmaktaydı.

Çözüm
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

İlerisi için anakart ve işlemciyi değiştirmek istiyorum. B550 Anakart ve 3600x işlemci ile rtx 2060 ekran kartı donanımı için kaç watt lık psu önerirsiniz ve önereceğiniz bir model var mıdır?
Hocam büyük ihtimal sorun PSU kaynaklı. OCCT programı ile Power testi yapabilir misiniz?
Hocam Power testi yapıyorum ama bir hata yada çökme olmadı. Flight Simulator açtım ve daha 5 Dk geçmeden PC yeniden başlattı kendini.
Merhabalar,

Sorunun PSU kaynaklı olduğu kesinleşmiş oldu. Corsair RM750 aldım ve kapanma problemleri ortadan kalkmış oldu. Konu kapanabilir, herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

İlerisi için anakart ve işlemciyi değiştirmek istiyorum. B550 Anakart ve 3600x işlemci ile rtx 2060 ekran kartı donanımı için kaç watt lık psu önerirsiniz ve önereceğiniz bir model var mıdır?
Hocam büyük ihtimal sorun PSU kaynaklı. OCCT programı ile Power testi yapabilir misiniz?
Hocam Power testi yapıyorum ama bir hata yada çökme olmadı. Flight Simulator açtım ve daha 5 Dk geçmeden PC yeniden başlattı kendini.
Merhabalar,

Sorunun PSU kaynaklı olduğu kesinleşmiş oldu. Corsair RM750 aldım ve kapanma problemleri ortadan kalkmış oldu. Konu kapanabilir, herkese değerli yorumları için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı