i5-8250U Laptopa Windows 10 Sürüm Önerisi

Jasanayaka

Kilopat
Makaleler
1
Selam dostlar. Yeni aldığım Asus Vivobook cihazıma son sürüm (1803) Windows 10 kurdum. Cihaz açılış kapanışta, masaüstüne gelişinde, kısacası her şeyde çok yavaş. Hiçbir şey yapılmıyor cihazda. Disk kullanımı %100.
Tüm driverları güncelledim, Windows Search ve Update'i kapattıkdan sonra biraz düzeldi gibi fakat yine bir yavaşlık mevcut.
Cihazın normal bir şekilde çalışması, performans kaybı yaşamamam için Windows 10'un hangi sürümünü önerirsiniz? İleride SSD takviyesi yapabilirim ama en azından o zamana kadar sıkıntı yaşamayayım diyorum.
Özellikler:
  • i5-8250U
  • 4GB DDR4
  • GT930MX
  • 1TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürümler arasında disk kullanımında fark göremezsiniz. SSD çözecektir.

Yeni aldigim freedos cihazimda windows 10 pro kurmustum. Sistem cokmeleri ve mavi ekran hatalari almistim. Sorunumu windows 10 home sl ile cozum buldum. Ama hiz konusunda kesinlikle ssd yardimci olacaktir. Cihazimda 240 gb ssd var. 10 sn'de aciliyor ve acilir acilmaz hic takilma olmadan islem yapabiliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı