i5-8250U ve MX150 sistemde Valorant kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

BurakA17

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle laptop kullanıyorum pil planıda yüksek performans Valorant normal durunca hareket etmeyince falan 100 FPS alıyor hareket edince ateş edince 30'a kadar düşüyor. Ben V-Sync ayarını açtım daha akıcı oldu FPS 60 oldu ama gene de adam çıkınca falan FPS çok düşüyor. Bunun bir çözümü var mı?

Sistemim:
İşlemci: Intel i5-8250U
Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX150.
RAM: 8 GB (RAM yetiyor onla ilgili sıkıntı olacağını düşünmüyorum)
Depolama: 1 TB HDD.

Not: Bilgisayarın fan temizliği termal macun değişimi daha yeni oldu.

U ibareli işlemci kullanıyorsunuz. Düşük güç tüketimi ön plana çıkan bir işlemci. Yük altında girdiğinde haliyle daha kolay ısınıyor çünkü yapılış amacı ağır yük altında kullanılmaya uygun değil. Bende ultrabook'tan e-spor oyunlarını deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, tam bir işkence. İşlemci ısındığından ötürü kendini frenliyor. Örneğin oyun içerisinde sıcaklıkları ve işlemci frekansını kontrol ettiniz mi? Kontrol edin eminim memnun kalmayacaksınız. :)

U ibareli işlemci kullanıyorsunuz. Düşük güç tüketimi ön plana çıkan bir işlemci. Yük altında girdiğinde haliyle daha kolay ısınıyor çünkü yapılış amacı ağır yük altında kullanılmaya uygun değil. Bende Ultrabook'tan e-spor oyunlarını deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, tam bir işkence. İşlemci ısındığından ötürü kendini frenliyor. Örneğin oyun içerisinde sıcaklıkları ve işlemci frekansını kontrol ettiniz mi? Kontrol edin eminim memnun kalmayacaksınız. :)

Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum çünkü hem soğutucu kullanıyorum. Hemde geceleri açık balkonda oynuyorum yani sıcak olmuyor. Hemde termal macun yenileneli daha 1 hafta olmadı.

Merhaba öncelikle laptop kullanıyorum pil planıda yüksek performans Valorant normal durunca hareket etmeyince falan 100 FPS alıyor hareket edince ateş edince 30'a kadar düşüyor. Ben V-Sync ayarını açtım daha akıcı oldu FPS 60 oldu ama gene de adam çıkınca falan FPS çok düşüyor. Bunun bir çözümü var mı?

Sistemim:

Bilgisayarın gayet yeterli. YouTube'dan araştır NVIDIA ekran kartı ayarlarını performansa göre ayarla ayrıca MSI Afterburner kullanmasını biliyorsanız SS atıp ya da video çekip gönderin kullanımları GPU, CPU vs. işlemcin u lu evet ama herkes abartıyor u lu diye. Ve oyunu Low ayarlara çekin. Onun dışında %100 disk sorunu var ise oyun esnasında gereksiz hizmetleri falan kapatın bunlar yarıcaktır kasmalara. Kısaca yazılımsal olarak çözüm büyük ihtimal yarayacaktır çünkü bence sistem yeterli bende bu sistemin bir tık düşüğü var neredeyse benzer bende de bazen kasmalar oluyor ama bayağı bir çözdüm gibi.

Konuyu inceleyin:

Bilgisayarın gayet yeterli. YouTube'dan araştır NVIDIA ekran kartı ayarlarını performansa göre ayarla ayrıca MSI Afterburner kullanmasını biliyorsanız SS atıp ya da video çekip gönderin kullanımları GPU, CPU vs. İşlemcin u lu evet ama herkes abartıyor u lu diye. Ve oyunu Low ayarlara çekin. Onun dışında %100 disk sorunu var ise oyun esnasında gereksiz hizmetleri falan kapatın bunlar yarıcaktır kasmalara.

NVIDIA ayarları zaten yüksek performansta. Oyun düşük ayarlarda.

U ibareli işlemci kullanıyorsunuz. Düşük güç tüketimi ön plana çıkan bir işlemci. Yük altında girdiğinde haliyle daha kolay ısınıyor çünkü yapılış amacı ağır yük altında kullanılmaya uygun değil. Bende ultrabook'tan e-spor oyunlarını deneyimlemiş biri olarak söylüyorum, tam bir işkence. İşlemci ısındığından ötürü kendini frenliyor. Örneğin oyun içerisinde sıcaklıkları ve işlemci frekansını kontrol ettiniz mi? Kontrol edin eminim memnun kalmayacaksınız. :)
i5-8250u ve AMD Radeon R5 M330 2 GB bir sistemim var, Valorant'ı 80-130 FPS arası hiç kasmadan drop yemeden oynadım. Sırf U serisi diye kasacak diye bir şey yok.

Sistemim:

İşlemci sıkıntı çıkarır bu tarz oyun donmalarında. RAM arttırılırsa çok iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı