i5-8265U laptopta Minecraft kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
Nvidia Geforce MX230 2GB
İşlemci
İntel i5-8265U
Merhabalar. Ben bir laptop kullanıcısıyım. Çok da iyi bir laptopa sahip olmasam bile sahip olduğum bilgisayar Minecraft'ı kolayca yüksek FPS değerlerinde oynatabilecek düzeyde. Fakat Minecraft'a girdiğimde 20-30 FPS arası oluyor üstüne drop yiyorum. Ne yaptıysam kasmayı gideremedim. Yapmadığım bir şey kalmadı. Son çare bir foruma danışmanın olduğuna karar verdim.

Lütfen yardımcı olun.

Not: Lütfen ayarlara gir V-Sync kapat görüş alanını düşür vb. gibi ayarları söylemeyin. Zaten yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi ayarları yüksek FPS alabilecek şekilde ayarlaman lazım yapılı mı ayarlar yoksa OptiFine kurdun hiç ellemedin mi?

OptiFine kurdum hocam bayağı kurcaladım internetten bakarak FPS kötüydü düzeldi ama drop sorunu hala var.

Hocam işlemci sıcaklığı yüksek ve throttling yapmış, termal macun değişimi yapın hemen. İşlemci sıcaklığına dayalı olarak da ekran kartı da throttling yapmış, bu da oyun performansını ciddi etkiler. UV ile olur mu diye düşündüm de pek sanmıyorum. @erengore

Hemen yarın gidip termal macunu değiştirtireceğim. Sizce drop sorununa etkisi olur mu?

OptiFine kurdum hocam bayağı kurcaladım internetten bakarak FPS kötüydü düzeldi ama drop sorunu hala var.

Hemen yarın gidip termal macunu değiştirttireceğim. Sizce drop sorununa etkisi olur mu?

Çünkü bu drop sorunu beni tüm oyunlarda müzdarip ediyor neredeyse sadece Minecraft'ta değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hemen yarın gidip termal macunu değiştirtireceğim. Sizce drop sorununa etkisi olur mu?

Çünkü bu drop sorunu beni tüm oyunlarda müzdarip ediyor neredeyse sadece Minecraft'ta değil.

Kanka bende benzeri var i5 7200U MX130 8 GB RAM'li versiyonu. Drop bende de var çözebilmiş değilim. Mesela bir tane multiplayer sunucusuna ilk bağlandığımda yüklemeler olduğu anda çok donuyor veya sunucudayken yeni bir oyun moduna girerken drop oluyor o keyfimi kaçırmıyor değil.
Oyun içi ayarlardan animasyonları tümü kapalı yapın zaten ayarlar yapılı demişsiniz bunun dışında diyecek bir şey yok ayarlar yapılıysa. Bende de sizin sorununuzdan var FPS iyi ama drop oluyor. Çözüm bulabilirsem söylerim.

Kanka bende benzeri var i5 7200U MX130 8 GB RAM'li versiyonu. Drop bende de var çözebilmiş değilim. Mesela bir tane multiplayer sunucusuna ilk bağlandığımda yüklemeler olduğu anda çok donuyor veya sunucudayken yeni bir oyun moduna girerken drop oluyor o keyfimi kaçırmıyor değil.
Oyun içi ayarlardan animasyonları tümü kapalı yapın zaten ayarlar yapılı demişsiniz bunun dışında diyecek bir şey yok ayarlar yapılıysa. Bende de sizin sorununuzdan var FPS iyi ama drop oluyor. Çözüm bulabilirsem söylerim.
Hocam sizin oyun içi sıcaklıklar nasıl? Konu açabilirsiniz, belki çözümü buluruz. Bir de diğer oyunlarda da FPS düşüklüğü var mı?

Hocam sizin oyun içi sıcaklıklar nasıl? Konu açabilirsiniz, belki çözümü buluruz. Bir de diğer oyunlarda da FPS düşüklüğü var mı?
Hocam şu anda şey yaptım, throttlestop üzerinden undervolt yaptım ve droplar çok büyük ölçüde azaldı.Yarın da gidip termal macun döktürücem.ThrottleStop üzerinden undervolt büyük ölçüde etki ediyor

Fortnite'da var mesela çok fazla onun dışında GTA 5 ve CS:GO'da drop yok, Valorant'ta da ara sıra olmuyor değil.
Hocam şu anda şey yaptım, throttlestop üzerinden undervolt yaptım ve droplar çok büyük ölçüde azaldı.Yarın da gidip termal macun döktürücem.ThrottleStop üzerinden undervolt büyük ölçüde etki ediyor
Undervolt için hangi adımları uyguladınız teker teker anlatır mısınız rica etsem?

Fortnite'da var mesela çok fazla onun dışında GTA 5 ve CS:GO'da drop yok, Valorant'ta da ara sıra olmuyor değil.
Sıcaklıktan dolayı drop girmiyorsa dropa diyebileceğim bir şey yok ama aralıklarla FPS düşüyorsa (mesela 30-40 saniye düşüp sonra artıyorsa) ona bir şeyler yapabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı